05/03/2023
Hoston Celtics 20 13 21 17 - 71 -
Polichni 5 goat 11 8 16 11 - 46 -

Hoston Celtics από την αρχή μέχρι το τέλος!

Το πάνω χέρι στο παιχνίδι από την αρχή του παινχιδιού φάνηκε να το έχουν οι Hoston Celtics οι οποίοι ήταν ασταμάτητοι επιθετικά και έτσι μπόρεσαν να πάρουν μια μεγάλη διαφορά της τάξεως των 9 πόντων. Από την άλλη οι Polichni 5 goat δεν μπήκαν το ίδιο καλά στο παινχίδι και έτσι χάρης στις λάθος επιλογές στην επίθεση έμειναν αρκετά πίσω στο σκορ.

Η συνέχεια στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πάνω κατώ η ίδια με τους Hoston και τον Καρκαλέτση από την μια να είναι το ίδιο καλός τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα και από την άλλη τους Polichni να προσπαθούν να μείνουν μέσα στο παιχνίδι κυρίως με τις προσπάθειες του Τελικιόζογλου , οι οποίες από ότι φάνηκε δεν ήταν αρκετές.

Η επίθεση των Hoston Celtics λεπτό προς λεπτό γινόταν όλο και καλύτερη καθώς ο Δώγος μαζί με τον Γκουτζαμάνη πετύχαιναν το ένα καλάθι πίσω από το άλλο με την διαφορά αλλά και με το σκορ να φτάνουν σε άλλα μεγαλύτερα επίπεδα. Το μόνο που κατάφεραν οι 5 goat ήταν να μειώσουν όσο περισσότερο μπορούσαν την διαφορά.

Εν τέλη οι Hoston Celtics δεν άφησαν καμία επίθεση να πάει χαμένη και έτσι κατάφεραν να πάρουν αυτή την πολύ σπουδαία νίκη με το τελικό σκορ να είναι 71-46.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Θεόδωρος Καρκαλέτσης ο οποίος έκανε ένα φανταστικό triple double καθώς είχε 31 πόντους , 17 ριμπάουντ και 10 ασίστς.

Ενώ για τους Polichni πρωταγωνιστής είναι ο Θεόφιλος Τελικιόζογλου ο οποίος έκανε double double με 13 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Hoston Celtics: Καλλασίδης , Καρκαλέτσης 31 (2) , Γεωργίου 3 (1) , Ντουνούσης 8 , Δώγος 15 , Γκουτζαμάνης 14 , Καλαμάκης , Παπασιώπης

Polichni 5 goat: Κυριακίδης , Δαμιανίδης 6 , Αβραμίδης 5 , Τελικιόζογλου 13 , Παπαδόπουλος 2 , Τερζίδης 6 , Θεοδοσιάδης 4 , Τσορπίδης 6 (2) , Πετρόπουλος 4