08/06/2022
Gangsters 19 16 24 15 - 74 -
Aguanile 11 20 18 16 - 65 -

Ήταν καλύτεροι και κέρδισαν οι Gangsters!

Στηριζόμενοι στην ποιότητα και τη δυναμική παρουσία των Κουτάντου και Τσάκωνα κάτω από τα καλάθια, οι Gangsters του coach Βρύλλη επιβλήθηκαν της Aguanile με 74-65 σε ένα δυνατό ματς με όμορφο θέαμα!

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν… ελπιδοφόρο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να χτυπήσουν με γρήγορες επιθέσεις, ψάχνοντας ρυθμό νωρίς. Καλαφάτης με Τζιγκουνάκη από Aguanile και Μαρκόπουλος, Κουτάντος από Gangsters ήταν αυτοί που έκαναν το κάτι… παραπάνω, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 19-11.

Καλαφάτης και Χρυσοσπάθης μείωσαν στις αρχές της δεύτερης περιόδου, με τον coach Βρύλλη να μην είναι ευχαριστημένος από το κακό αυτό διάστημα των Gangsters και με… γκάζια να τους ξυπνάει, με τον Τσακίρη να οδηγεί την… καλοκαιρινή παρέα του στο 35-31 για πρώτο ημίχρονο.

Μαρκόπουλος και Τσακίρης ανέβασαν τη διαφορά στους εφτά (46-39) στα μέσα της τρίτης περιόδου, με τον Κουτάντο να προσφέρει όγκο και σκορ από το ποστ. Ο Καλαφάτης προσπάθησε με πολύ όμορφες ενέργειες να κρατήσει την Aguanile κοντά, με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 59-49 με τρίποντο του Κουτάντου στο τέλος!