20/06/2022
Cool Dynamic 11 7 19 8 - 45 -
Basket Case 13 19 17 7 - 56 -

Ήταν Ταγκούλης… Case!

Με τον… μπαρουτοκαπνισμένο πάουερ φόργουορντ των φιλοξενούμενων να κάνει ένα μεστό παιχνίδι, η Basket Case επιβλήθηκε της Cool Dynamic με 45-56 και έκλεισε εισιτήριο για την επόμενη φάση του καλοκαιριού πρωταθλήματος της Development2, περιμένοντας το αποτέλεσμα των Wardogs για να δει την τελική της κατάταξη.

Πιο ισορροπημένο δε… γινόταν να είναι το παιχνίδι ανάμεσα στις παρέες των Γρηγορόπουλου και Χέλμη, με ξεκάθαρο το πλάνο και των δύο για σετ ρυθμό. Ταγκούλης από τους ασπρόμαυρους και Αποστόλου από τους “μπλε” ήταν οι παίκτες που τράβηξαν τα… βλέμματα στο πρώτο αυτό μέρος της αναμέτρησης, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 11-13.

Δυσκολεύτηκε αρκετά στον επιθετικό τομέα η Cool Dynamic, με τον Πατρικαρέα να βρίσκει στόχο από τα 6.75 στα μέσα της περιόδου, προσπαθώντας να… ξυπνήσει τους γηπεδούχους. Ο Ταγκούλης συνέχισε να είναι ο πόλος… έλξης των επιθετικών προσπαθειών της Case, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει στο 18-32.