12/12/2021
Above The Rim 14 3 15 22 - 54 -
Magoofyδες 13 23 17 17 - 70 -

Η νίκη ήρθε για τους Magoofyδες!

Σημαντική νίκη επί των Above The Rim πέτυχαν οι Magoofyδες εν όψει της δύσκολης συνέχειας στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι για τις δύο ομάδες. Οι Above είδαν τους Ζανδέ και Ανδρεάδη να πετυχαίνουν από έξι πόντους έκαστος. Για τους Χαλκιδικιώτες από τη Καλλικράτεια, ο Καρβέλης σκόραρε έξι πόντους. Σκορ περιόδου 14-13.

Το δεύτερο δεκάλεπτο δεν ε΄χε καμία σχέση με το πρώτο. Η επιθετική αδράνεια των Above συνδυάστηκε με την ευστοχία των Magoofyδων.Τους μοναδικούς τρεις πόντους των γηπεδούχων πέτυχε ο Ζανδές με τρίποντο. Για τους φιλοξενούμενους ο Μπούτζης πέτυχε 12 πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ περιόδου 3-23.

Στην επανάληψη τα πράγματα ήταν κάπως πιο ισορροπημένα, αλλά οι Above ήθελαν σίγουρα το κάτι παραπάνω για να μπουν στο παιχνίδι. Έξι πόντους πέτυχε ο Ζανδές και από τρεις οι Ανδρεάδης και Παγώνης. Για τους Χαλκιδικιώτες, Μπούτζης, Καρβέλης και Ανδρεάδης πέτυχαν από τέσσερις πόντους. Σκορ περιόδου 15-17.

Το τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξαν και πολλά με αποτέλεσμα οι Magoofyδες να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα. Επτά πόντους πέτυχε ο Μπούτζης και έξι ο Βασιλειάδης. Για τους Above, οκτώ πόντους με δύο τρίποντα πέτυχε ο Ανδρεάδης. Τελικό σκορ 54-70.

Above The Rim: Ζανδές 19(1), Τζιούφας 3, Χατζηεμμανουήλ 9(1), Κοντογιώργος, Παπαευθυμίου 2, Ανδρεάδης 15(5), Παγώνης 6(1)

Magoofyδες: Δοδόπουλος, Μπούτζης 27(2), Σαββίδης 4, Γελαδάρης 3(1), Καρβέλης 18, Βασιλειιάδης 18