13/03/2024
Leathal Pistols 21 15 24 17 - 77 -
Fioretsina Salonica 15 31 29 11 - 86 -

Η πρώτη θέση ανήκει στην Fioretsina Salonica!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα , οι δύο ομάδες επέδειξαν ανταγωνιστικότητα και συγκέντρωση. Οι Ραμπίδης, Νούσιος και Δοξάκης της Fioretsina Salonica προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους στο παιχνίδι, ενώ οι Γκοτζαμάνης, Γιαχανατζής και Τσολακίδης των Leathal Pistols αντέδρασαν με δυναμισμό και αποφασιστικότητα. Η ομάδα των Leathal Pistols κατάφερε να προηγηθεί κατά έξι πόντους, αφήνοντας την Fioretsina Salonica να αισθανθεί την πίεση του αντιπάλου της.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστική ατμόσφαιρα συνέχισε να επικρατεί στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν συνεχή βελτίωση στο παιχνίδι τους, με την Fioretsina Salonica να αναλαμβάνει τον έλεγχο και τον ρυθμό του αγώνα και να προηγείται με δέκα πόντους. Οι προσπάθειες των Ραμπίδη, Νούσιου και Καμπίτση απέδωσαν και ενίσχυσαν τη θέση της ομάδας τους στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Fioretsina Salonica συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και με πλουραλισμό κατάφεραν να αυξήσουν κι άλλο την υπέρ τους διαφορά. Οι Γκοτζαμάνης και Παράσχος προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Fioretsina Salonica να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 60-75.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Leathal Pistols προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι Fioretsina Salonica ήταν ανίκητοι. Με τη σταθερή επίθεση, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις όποιες προσπάθειες των παικτών τους, οι Leathal Pistols δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Fioretsina Salonica να κερδίζουν τον αγώνα με 77-86.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γρηγόρης Ραμπίδης ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Leathal Pistols είναι ο Πέτρος Γκοτζαμάνης ο οποίος πέτυχε Double Double με 17 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Leathal Pistols: Γιαγκόπουλος 5(1), Γιαχανατζής 11(2), Γκοτζαμάνης 17, Μαρκόπουλος 8(1), Μιχέλης 10(2), Παράσχος 11(3), Πρωτογερόπουλος 2, Τσολακίδης 13

Fioretsina Salonica: Δοξάκης 12(2), Ελευθεριάδης, Καμπίτσης 13(3), Μήτκος 9(1), Νούσιος 13(1), Παπαβασιλείου 7, Ραμπίδης 24(1), Τετράδης 4(1), Χαριτίδης 4