30/06/2021
Δεν έχει 21 20 21 18 - 80 -
Leathal Pistols 19 24 15 20 - 78 -

Η τελευταία επίθεση έδωσε τη νίκη στους Δεν Έχει!

Χάρμα οφθαλμών ο αγώνας μεταξύ Δεν Έχει και Pistols. Οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά από το πρώτο δεκάλεπτο. Ο Μυλωνάς σε γνωστό ρόλο φόρτωσε τα καλάθια των αντιπάλων με 13 πόντους. Από την άλλη, ο Οικονόμου πέτυχε δύο τρίποντα για τους Pistols. Σκορ περιόδου 21-19.

Μια από τα ίδια στο δεύτερο δεκάλεπτο. Αυτή τη φορά νικητές με μικρή διαφορά βγήκαν οι Pistols. Ο Καραγκιαούρης με το γνωστό τρόπο στο low post πέτυχε οκτώ πόντους. Από τους Χαλκιδικιώτες οκτώ πόντους πέτυχε ο Μυλωνάς. Σκορ περιόδου 20-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν λίγο πιο σοβαροί και ο Μυλωνάς βρήκε στήριξη στο πρόσωπο του Καλπαξίδη. Αμφότεορι πέτυχαν από οκτώ πόντους. Από τους Pistols ο Φορίδης πέτυχε οκτώ πόντους με δύο τρίποντα. Σκορ περιόδου 21-15.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ξεκίνησε η αντεπίθεση των Pistols. Ο Φορίδης πέτυχε εννιά πόντους με ένα τρίποντο, ενώ από τους γηπεδούχους ο Καλπαξίδης οκτώ πόντους. Μια αμυντική αδράνεια όμως από πλευράς Pistols στη τελευταία επίθεση των Δεν Έχει, έδωσε τη νίκη στους δεύτερους. Τελικό αποτέλεσμα 80-78.

Δεν Έχει: Κοντολέων 7(1), Αλβανός, Σαλασάσογλου 6, Λάμπρου Σ., Λάμπρου Ευθ. 12, Οικονόμου, Μυλωνάς 32(5), Καλπαξίδης 23

Pistols: Χατζημιχαήλ 6, Ρωσσίδης 5, Ψάλτης 3(1), Οικονόμου 10(2), Χαρκούσης 4, Φορίδης 21(3), Σερμπέζης 12, Πρωτογερόπουλος 2, Καλλίας 2, Καραγκιαούρης 13, Μωχάμετ

Τι μας άρεσε: Οι πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα στο σκορ που κρατούσαν το ενδιαφέρον στα ύψη μέχρι το τέλος του αγώνα.