25/06/2024
SKG Sonics 23 18 19 13 - 73 -
Agxialos Legends 17 22 20 22 - 81 -

Η τελευταία περίοδος έδωσε την νίκη στους Agxialos Legends!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των SKG Sonics να προηγείται με 23-17. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Σμυρλής και Τσιρώνης από τους SKG Sonics ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα επικράτησε απόλυτη ισορροπία στο σκορ . Οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιθετικές δεξιότητες και πανέμορφες συνεργασίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ περιόδου να είναι 18-22 υπέρ των Agxialos Legends. Οι Agxialos Legends δεν έχασαν την αισιοδοξία τους και κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ στους 2 πόντους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά αγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι SKG Sonics επέδειξαν ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα, καθώς οι Agxialos Legends προσπάθησαν επανειλημμένα να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε με τους SKG Sonics να προηγούνται με την έλαχιστη δυνατή διαφορά, 60-59.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η κορύφωση του αγώνα, με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα. Οι Agxialos Legends, ενώ βρίσκονταν πίσω στο σκορ, έδειξαν απίστευτο πνεύμα αντιμετώπισης, καταφέρνοντας να ανατρέψουν την κατάσταση με εξαιρετικά σουτ και ασίστ. Έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τους Καζή και Φορίδη κατάφεραν να πάρουν μία πολύ σημαντική νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Σοφοκλής Καζής ο οποίος πέτυχε το Double Double με 12 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους SKG Sonics είναι ο Κωνσταντίνος Σμυρλής ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 10 ριμπάουντ.

SKG Sonics: Καποδίστριας, Σιβένας 5(1), Σμυρλής 18(1), Στυλιανίδης 12(1), Τσαντεκίδης 19(2), Τσιρώνης 19(1), Χαρταμπίλας

Agxialos Legends: Αλεξανδρίδης 13(2), Γιαγκόπουλος 6(2), Γιαχανατζής 14(2), Ευαγγελίδης 5, Καζής 12, Καραγκιαούρης 10, Μαρκόπουλος 6(2), Μαυρίδης 2, Παράσχος, Πρωτογερόπουλος, Φορίδης 13(1)