21/11/2021
The Toy Men 8 7 13 17 - 45 -
Thessaloniki Avispas 18 25 21 20 - 84 -

Ήχησαν οι σειρήνες των Hornets !

Σε ένα παιχνίδι , πραγματική διαφήμιση του αθλήματος , οι Hornets επικράτησαν στο κλειστό γήεπδο της 10Academy τους The Toymen , με το ευρύ σκορ 45 – 84 !

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυναμικά για τους φιλοξενούμενους , οι οποίοι με πολλές επιλογές στην επίθεσή τους αλλα και μέσα από μια άμυνα ατσάλι , κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα της τάξης των 10 πόντων με το τέλος του δεκαλέπτου ( 8 – 18 ) .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκηνικό δεν άλλαξε κατά πολύ. Αυτό διότι , Μουταφίδης και Χατζηιωαννίδης βρέθηκαν σε εξαιρτική βραδιά και παρέα με τον Μαγούδη έστειλαν την ομάδα τους στα αποδυτήρια με το ευρύ 15 – 43 ! Από τους γηπεδούχος , αυτός που ξεχώριζε μέχρι στιγμής ήταν ο Βαλκουμας με 6 πόντους .

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου , Τα πράγματα κύλησαν και πάλι υπερ των φιλοξενούμεων . Έκοβαν και έραβαν τόσο μέσα όσο και έξω από την γραμμή των τριών πόντων. Με πληθώρα κινήσεων στην επίθεσή τους ( 41 πόντοι στο δεύτερο δεκάλεπτο ) , έδειξαν τα δόντια τους στους αντιπάλους , οι οποίοι σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν μπόρεσαν να φέρουν κάποια αντίσταση.nΕξ ου και το τελικό αποτέλεσμα υπερ των Hornets!

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χατζηιωαννίδης με 32 πόντους σε 27 λεπτά αγώνα !

The Toy Men : Κορτιμανίτσης 8 , Βαλκουμας 11 , Στράκαλης 9 , Καλτσάς , Φρεγγίδης 6 , Πετιμεζάκης 2 , Κωνσταντινίδης 9

Thessaloniki Hornets : Τζίτζαλης 6 , Κουτούγογλου , Μουταφίδης 15 , Ιακωβίδης 6 , Χατζημιχαήλ 8 , Κώστας 3 , Χατζηιωαννίδης 32 , Μαγούδης 8 , Χουρδάκης 6