17/04/2024
Atlanta Socks 14 13 16 25 - 68 -
Golden Steak Evosmos 18 14 17 19 - 68 -

Ισόπαλη η ρεβάνς την πρόκριση οι Atlanta Socks!

Οι Golden Steak Evosmos, με τους Γιαννούση, Μπεκίρι και Καφρίτσα στην πρώτη γραμμή, αντιμετώπισαν τους Atlanta Socks με τους Βούλγαρη Σωκράτη, Μαυροκεφαλίδη και Κυριακού να κρατούν τον ρυθμό για την ομάδα τους. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Golden Steak Evosmos να κρατούν μια μικρή διαφορά στο σκορ, κερδίζοντας το με 14-18.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση στο γήπεδο αυξανόταν. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν μια εξαιρετική επίδοση, με τους παίκτες των Golden Steak Evosmos και των Atlanta Socks να ανταλλάσσουν καλάθια. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με μια πολύ στενή διαφορά στο σκορ, με τους Golden Steak Evosmos να παραμένουν μπροστά με 27-32.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο αγώνας έφτασε στο αποκορύφωμά του. Και οι δύο ομάδες πάλευαν με όλες τους τις δυνάμεις για τη νίκη. Οι Golden Steak Evosmos κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμα τους έναντι των Atlanta Socks, κερδίζοντας το τρίτο δεκάλεπτο με 43-49.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η ένταση ήταν στο μέγιστο της. Και οι δύο ομάδες προσπάθησαν με κάθε μέσο να κερδίσουν τον αγώνα. Οι Atlanta Socks επέδειξαν αντοχή και αντίσταση, καταφέρνοντας να κλείσουν το παιχνίδι με ισοπαλία ανατρέποντας τη διαφορά, το τελικο σκορ του παιχνιδιού είναι 68-68 κατακτώντας με αυτόν τον τρόπο την πρόκριση.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Σωκράτη Βούλγαρη ο οποίος έβαλε 20 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Αυτός που έπαιξε σημαντικό ρόλο για τους Golden Steak Evosmos είναι ο Δημήτρης Γιαννούσης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 11 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: ΒούλγαρηςΣτ., ΒούλγαρηςΣωκ. 20(4), Κεσίσογλου 5(1), Κυριακού 9, Λογοθέτης 15(2), Μαυροκεφαλίδης 13(3), Τσαλαγεώργος 6, Χατζηκυριακίδης

Golden Steak Evosmos: Γιαννούσης 11, Γιολβάνης 14(4), Καφρίτσας 13(2), Μπεκίρι 28(6), Παναγιωτούνης 2, Ψαρριάνης