11/06/2023
Salonica Titans 10 11 21 16 - 58 -
Poseidonio Warriors 15 15 28 21 - 79 -

Καλά κρατάει το σερί των Poseidonio Warriors!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μεγάλη ομοιομορφία στο παιχνίδι. Οι δύο ομάδες δίνανε μάχη για τον έλεγχο του αγώνα και κάθε πόντος μετρούσε. Οι Poseidonio Warriors κατάφεραν να πάρουν μια μικρή διαφορά και το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν 10-15 υπέρ τους. Οι Salonica Titans προσπαθούσαν να αντιδράσουν με τη συμβολή του Αξά, αλλά οι Poseidonio Warriors ήταν αδιαπέραστοι στην άμυνα.

Καθώς προχωρούσε το παιχνίδι, οι Poseidonio Warriors εδραιώθηκαν ακόμα περισσότερο στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι παίκτες τους, Δημητριού,  και Σκόνδρας, επέδειξαν απίστευτη ακρίβεια στα σουτ και συνεργασία στην επίθεση. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να αντιδράσουν με τη συμβολή του Βανδύρα, αλλά η διαφορά των Poseidonio Warriors αυξήθηκε ακόμα περισσότερο. Το σκορ στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου ήταν 21-30 υπέρ των Warriors.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Poseidonio Warriors συνέχισαν να εντυπωσιάζουν. Οι Δημητριού, Ανδριά και Σκόνδρας ήταν ανίκητοι στην επίθεση, ενώ η άμυνά τους ήταν αδιαπέραστη. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά οι Warriors ήταν απλά ανυπέρβλητοι. Το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 42-58, με τους Poseidonio Warriors να έχουν προβάδισμα.

Καθώς φτάναμε στο τέλος του αγώνα, οι Poseidonio Warriors συνέχισαν να κυριαρχούν. Οι παίκτες τους έπαιξαν με αυτοπεποίθηση και συνεργασία, ενώ οι Salonica Titans δυσκολεύονταν να βρουν απαντήσεις. Το τελικό σκορ ήταν 58-79 υπέρ των Poseidonio Warriors, οι οποίοι αναδείχθηκαν νικητές του αγώνα.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Άρης Σκόνδρας ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 11 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Τιτάνες πρωταγωνιστής είναι ο Κωνσταντίνος Λάππας ο οποίος πέτυχε 4 πόντους και μάζεψε 15 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Δελανδρέας 5 (1) , Αλειφτήρας 2 , Βανδήρας 14 (1) , Καλαθάς 10 , Λάππας 4 , Αξάς 16 (1) , Τράκας 7 (1)

Poseidonio Warriors: Ανδρίας 13 , Δημητρίου 17 , Βενιαμήν 2 , Γιαννάκης 6 (1) , Ταγάρας 5 (1) , Παπαχρήστος 10 , Σκόνδρας 11 , Γιαγκόπουλος 6 (2) , Ζελενιτσας 9 (3)