54
Kamptzida lizards 14 8 14 14 - 50 -
MnP 7 22 15 10 - 54 -

Καλά κρατεί το σερί των MnP!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια εντυπωσιακή εμφάνιση από τους Γεράκη και Τσερέλη των Lizards. Η ομάδα τους κατάφερε να αναπτυχθεί δυναμικά στο γήπεδο, ενώ οι παίκτες των MnP προσπαθούσαν να βρουν το ρυθμό τους. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ 14-7 υπέρ των Lizards, αναδεικνύοντας την αποτελεσματικότητα της ομάδας.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι MnP εμφάνισαν βελτίωση και αντίδραση στην επίθεση. Οι Δαλπάς και Μόκκας ανέλαβαν την ευθύνη και ηγήθηκαν της ανατροπής. Οι Lizards δεν μπόρεσαν να διατήρησαν το προβάδισμά τους και το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ 22-29, καθιστώντας το ματς πιο αμφίρροπο.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι MnP επέδειξαν αποφασιστικότητα και οργάνωση στην άμυνα τους, περιορίζοντας τις ευκαιρίες των Lizards. Ωστόσο, οι Γεράκης και Τσερέλης διατήρησαν την επιρροή τους στο παιχνίδι. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ 36-44, με τους MnP να έχουν το προβάδισμα, αλλά οι Lizards να παραμένουν ανταγωνιστικοί.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι MnP κράτησαν σταθερά το προβάδισμά τους. Οι Lizards προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά οι Δαλπάς και Μόκκας έδειξαν αντοχή και επιμονή. Το τέλος ήρθε με τους MnP να κερδίζουν με 50-54, αναδεικνύοντας τη σημασία της ενότητας και της συνεργασίας στον αθλητισμό.

MVP του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος πέτυχε ένα φοβερό Double Double έχοντας 25 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Kamptzida είναι ο Γιάννης Τσερέλης ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 8 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Kamptzida Lizards: Μουρατίδης 3 , Ζαγαρτζιλής 3 (1) , Καρακίτσιος 8 (1) , Κουκούλης 4 , Αποστόλου 4 , Τσερέλης 8 (2) , Γεράκης 14 (4) , Πιπερίδης 6

MnP: Στρουζας , Παπαδόπουλος 5 (1) , Λάσκος 2 , Κυριαζής 6 , Κεχίδης , Κιοσέογλου 4 (1) , Μόκκας 10 (2) , Γκρεκ , Ορφανίδης 2 , Δαλπάς 25 (2)