29/11/2021
Vatos Krokos 9 11 14 9 - 43 -
Gunners 12 9 15 14 - 50 -

Κανονιέρηδες όνομα και πράγμα !

Σαββατόβραδο στο Φάληρο για την έκτη στροφή του τέταρτου ομίλου της Development League  οι Vatos Krokos (4-1) υποδέχθηκαν τους Gunners (3-2), με τους τελευταίους να παίζουν καλύτερα στο φινάλε, και εκμεταλλευόμενοι την παρουσία μόλις μιας διαθέσιμης πεντάδας των αντιπάλων τους πήραν το δίποντο φτάνοντας τους στη βαθμολογία !

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις ομάδες να ισορροπούν και τους γηπεδούχους να βρίσκουν λύσεις στην περιφέρεια από τους Καλλίτσα (4) & Λάζο (3), με τους αντιπάλους τους να απαντούν με τον Ακουμιανάκη (7) ενώ με τη βόμβα τριών πόντων  του Κωστακιώτη (3) πήραν το προβάδισμα για το 9-12 στην πρώτη περίοδο.

Δεν άλλαξαν πολλά στη συνέχεια.  Οι φιλοξενούμενοι με τους Κωστακιώτη (4) & Καραμπέτσο (3) να δίνουν λύσεις απέναντι στη ζώνη έφτασαν στο +7 αλλά οι Vatos με ένα 6-0 με τον Βιντζηλαίο (6) και τον Αμαργιανό (3) πλησίασαν στη μίνιμουμ δυνατή απόσταση φτάνοντας στο ημίχρονο με το σκορ στο 20-21.