25/10/2023
SKG Bugs 15 15 12 6 - 48 -
Anatolians Jazz 14 14 16 16 - 60 -

Κατάφεραν να επικρατήσουν οι Anatolians Jazz!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο και τελείωσε με το σκορ 15-14 υπέρ των SKG Bugs. Οι παίκτες από τις δύο ομάδες έδειχναν προσηλωμένοι και πολύ πεινασμένοι για τη νίκη. Οι SKG Bugs επέδειξαν εξαιρετική άμυνα, ενώ οι Anatolians Jazz είχαν εξαιρετική συνεργασία και τεχνική.

Ακριβώς στο ίδιο ρυθμό το δεύτερο δεκάλεπτο, η ισορροπία  διατηρήθηκε με επιμέρους σκορ ακριβώς ίδιο με της πρώτης περιόδου 15-14. Ο αγώνας έγινε ακόμα πιο συναρπαστικός καθώς οι παίκτες αντάλλαξαν καλάθια και εντυπωσιακές φάσεις. Οι Τασιούλας και Βοσκάκης των SKG Bugs πέτυχαν εντυπωσιακά καλάθια, ενώ ο Μπαντής ήταν αυτός ο οποίος ξεχώρισε σε αυτό το πρωτό ημίχρονο με την ιδιαίτερη προσήλωση του και στις δύο πλευρές του γηπέδου τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Anatolians Jazz κατάφεραν να προηγηθούν με 42-44. Οι Χατζηεμμανουήλ Χαράλαμπος,Μπαντής και Αλεξιάδης  επέδειξαν εξαιρετική ομαδική δουλειά και ήταν αυτοί που έδωσαν το έναυσμα για την ανατροπή, ενώ οι SKG Bugs  προσπάθησαν να αντιδράσουν με τον Βοσκάκη και Τασιούλα να αποτελούν τις μόνιμες πηγές κινδύνου.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν άκρως ανταγωνιστικό αλλά οι Anatolians Jazz ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους τόσο επιθετικά (16 πόντους στην τελευταία περίοδο) όσο και αμυντικά έχοντας παθητικό μόλις 6 πόντους κατάφεραν να πάρουν την νίκη με 48-60 έναντι των ανταγωνιστικών SKG Bugs.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Μπαντής Γεώργιος ο οποίος πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε και 7 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους SKG Bugs ήταν ο Βοσκάκης Γεώργιος με 10 πόντους και 6 ριμπάουντ.

SKG Bugs: Αθανασιάδης 4, Βοσκάκης 10, Δασκάλου 6, Ξάνθος 2, Σαιβανίδης 5, Τασιούλας 15(3), Χρήστογλου 6

Anatolinas Jazz: Aλεξιάδης 9(1), Βαφειάδης 4, Εφραιμίδης 2, Μπαντής 21(1), Παπαιωάννου, Παρισάκης 8, ΧατζηεμμανουήλΧαρ. 16(4), ΧατζηεμμανουήλΔ.