22/02/2024
Polichni 5 goat 16 15 17 20 - 68 -
Batboys 17 14 20 21 - 72 -

Κατάφεραν να φύγουν με την νίκη οι Batboys!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με μεγάλη ενέργεια από τις δύο ομάδες. Οι 5 Goat, με τους Καλλιωρά και Χατζηνικολάου να ξεχωρίζουν στην επίθεση, προσπαθούσαν να κρατήσουν τον ρυθμό του παιχνιδιού υψηλό. Από την άλλη πλευρά, οι Batboys, με τους Νικολούδη και Μαυροματίδη να δείχνουν τις ικανότητές τους, προσπαθούσαν να αντισταθούν στην πίεση των αντιπάλων τους. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Batboys να έχουν ένα ελαφρή προβάδισμα, με το σκορ να είναι 16-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι 5 Goat και οι Batboys συνέχισαν να παίζουν με τον ίδιο ρυθμό. Οι Καλλιωράς και Χατζηνικολάου συνέχιζαν να είναι αποφασιστικοί στην επίθεση, ενώ οι Νικολούδης και Μαυροματίδης προσπαθούσαν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ να είναι ισοπαλία 31-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι 5 Goat και οι Batboys συνέχισαν να παίζουν με μεγάλη ένταση. Παρά τις προσπάθειες των 5 goat δεν μπόρεσαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ και έτσι οι Batboys στάθηκαν πιο τυχεροί και εν τέλη πήραν μια μικρή διαφορά με το σκορ στο τέλος του δεκαλέπτου να δείχνει 48-51.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι 5 Goat προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι Batboys ήταν αποφασισμένοι να κρατήσουν το προβάδισμά τους. Οι Καλλιωράς και Χατζηνικολάου προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στη νίκη, αλλά οι Batboys ήταν αποφασισμένοι να τους αντισταθούν. Το τέταρτο δεκάλεπτο έληξε με τους Batboys να κερδίζουν τον αγώνα με σκορ 68-72.

MVP του αγώνα είναι ο Άρης Νικολούδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 27 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Ενώ για τους 5 goat άξιος αναφοράς είναι ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος έβαλε 22 πόντους και μοίρασε 6 ασίστ ενώ είχε και 5 κλεψίματα.

Polichni 5 goat: Κάνγκας 7 , Κυριακίδης 3 (1) , Παπαδόπουλος , Θεοδοσιάδης 6 , Καλλιωρας 22 (1) , Χατζηνικολαου 17 (4) , Νταβίδι Αν. 7 , Νταβίδι Αλ. 6

Batboys: Καλβουρτζής 7 (1) , Δημητρακούδης 6 , Μπογιας 7 (1) , Σπιθας 2 , Γάτας , Νικολούδης 27 (7) , Τατιτζικίδης Χ. 10 , Τατιτζικίδης Γ. 1 , Μαυροματίδης 12 (1)