67
Salonica Titans 17 6 11 20 - 54 -
86ers 27 5 14 21 - 67 -

Κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα οι 86ers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των 86ers να προηγείται με 17-27. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Ρικούδης και Γερολυμάτος από τους 86ers ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και οι Δελανδρέας και Καλογήρου των Salonica Titans και οι Ρικούδης και Γερολυμάτος των 86ers συνέχισαν να προσπαθούν να κερδίσουν το προβάδισμα. Το δεύτερο δεκαλέπτο έληξε με τους Salonica Titans να μειώνουν, καθιστώντας τον αγώνα ακόμα πιο συναρπαστικό.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι 86ers συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και τις άμυνά τους να είναι αδιάπραγματες, επέτρεψαν στους Salonica Titans λίγες ευκαιρίες για αντίδραση. Οι Δελανδρέας και Καλογήρου προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους 86ers να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 34-46.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Salonica Titans προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι 86ers ήταν ανίκητοι. Με τη σταθερή επίθεση, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις όποιες προσπάθειες των παικτών τους, οι Salonica Titans δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους 86ers να κερδίζουν τον αγώνα με 54-67.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Θεοδόσιος Ρικούδης ο οποίος πέτυχε 28 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Salonica Titans είναι ο Ιωάννης Δελανδρέας ο οποίος έβαλε 21 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Αξάς 9(1), Βανδήρας 8(2), Δελανδρέας 21, Καλαθάς 8, Καλογήρου 7(1), Λάππας 1, Σαρασίτης, Τράκας

86ers: Γερολυμάτος 6, Καραγιάννης 6, Καρακώστας 5(1), Μουτσέλης 2, Παπαδόπουλος 12(4), Ρικούδης 28(3), Συμεωνίδης 2, Χαρισμιάδης 6