15/06/2023
Honeymood Themis 17 26 18 15 - 76 -
Salonica Titans 15 23 9 11 - 58 -

Κατάφεραν να περάσουν οι Honeymood Themis!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με πολύ ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι Honeymood Themis κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα, με το σκορ να ολοκληρώνεται στο 17-15. Οι δύο ομάδες αναπτύσσονταν με μεγάλη ένταση και οι παίκτες έδειχναν τις ικανότητές τους σε κάθε φάση του παιχνιδιού.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Honeymood Themis εμφάνιζαν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και επικράτησαν στο δεύτερο δεκάλεπτο με 43-38. Οι Salonica Titans δεν έδιναν χώρο στους αντιπάλους τους, αλλά η εξαιρετική απόδοση των Βαλεργάκη και Ανδρέου τους έδωσε το προβάδισμα. Ο αγώνας ήταν ακόμα ανοιχτός και οι δύο ομάδες πάλευαν με κάθε δυνατό τρόπο για τη νίκη.

Κατά τη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου, οι Honeymood Themis συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 61-47 υπέρ των Honeymood Themis. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να αντισταθούν με τους Καλογήρου , Καλαθά ,Αξά και Βανδύρα αλλά η εξαιρετική απόδοση των αντιπάλων τους και η αδυναμία να βρουν λύσεις στην άμυνα τους τους έθεσαν σε δυσμενή θέση.

Καθώς το παιχνίδι πλησίαζε στο τέλος του, οι Honeymood Themis διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 76-58. Οι Honeymood Themis επιβεβαίωσαν την ανωτερότητά τους και πήραν τη νίκη. Οι Salonica Titans παρά την προσπάθεια, δεν κατάφεραν να ανταπεξέλθουν στο θηρίο των αντιπάλων τους και θα πρέπει να αναλύσουν το παιχνίδι για τις επόμενες προκλήσεις.

MVP του αγώνα είναι ο Μανώλης Βαλεργάκης ο οποίος παραλίγο να κάνει double double καθώς είχε 17 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Από την πλευρά των Τιτάνων πρωταγωνιστής είναι ο Νίκος Καλαθάς ο οποίος έκανε double double με 11 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Honeymood Themis: Σαρρής 9 (1) , Ματακίδης 7 , Γεωργίου 6 , Ζαχαριάδης 5 , Βαλεργάκης 17 (3) , Μουστόπουλος 2 , Τικπασάνογλου 4 , Ανδρέου 13 (1) , Νικολούσης 6 (2) , Χαβαλές 7

Salonica Titans: Δελανδρέας 2 , Καλογήρου 11 (3) , Αλειφτήρας 3 (1) , Βανδήρας 12 , Καλαθάς 11 , Λάππας 2 , Αξάς 13 (1) , Τράκας , Πουλιος 4