24/10/2021
Λιμνάνθρωποι BC 21 24 29 10 - 84 -
The Toy Men 13 11 6 27 - 57 -

Καταιγιστικοί Λιμνάνθρωποι!

Φουλ επίθεση για τους τυπικά γηπεδούχους Λιμνάνθρωπους, οι οποίοι κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο των Toy Men.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο συνήθης ύποπτος Στράντζαλης, βομβάρδισε τα καλάθια των αντιπάλων του πετυχαίνοντας εννιά πόντους με τρία τρίποντα. Για τους Toy Men, ο Teacher Κώστας Στρατίκης πέτυχε πέντε πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ περιόδου 21-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Λιμνάνθρωποι ανέβασαν στροφές, αυτή τη φορά με μπροστάρη τον Αμπατζή ο οποίος πέτυχε 11 πόντους με τρία τρίποντα. Έξι πόντους πέτυχε ο Ζαχαριάδης για λογαριασμό των φιλοξενούμενων. Σκορ περιόδου 24-11.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι αγριεμένοι Λιμνάνθρώποι εκμεταλλεύτηκαν την επιθετική δυστοκία των Toy Men και διεύρυναν κι άλλο τη διαφορά για χειρός Στράντζαλη ο οποίος πέτυχε 17!!! πόντους με δύο τρίποντα. Πρώτος σκόρερ στο δεκάλεπτο για τους Toy Men ήταν ο Κορτιμανίτσης με δύο, ο οποίος μάλιστα είδε τέσσερις συμπαίκτες του να πετυχαίνουν από μία βολή έκαστος. Σκορ περιόδου 29-6.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν τελείως διαφορετικό. Οι Toy Men πήραν μπρος και πέτυχαν 27! πόντους, οι οποίοι όμως δεν ήταν αρκετοί για να γυρίσουν τον αγώνα. Εννιά πόντους με ένα τρίποντο πέτυχε ο Ζαχαριάδης και έξι πόντους ο Βαλκουμάς. Για τους Λιμνάνθρωπους, από τρεις πόντους πέτυχαν Καμπέρης και Πρεβενάς. Τελικό σκορ 84-57.

Λιμνάνθρωποι: Δημητριάδης, Πρεβενάς 9(3), Στράντζαλης 28(5), Αμπατζής 16(4), Γαρδάνης Γ. 10(2), Πετάβρατζης 2, Καμπέρης 15(1), Μπαργιώτης 4.

Toy Men: Κορτιμανίτσης 2, Κιλικίδης, Βαλκουμάς 12, Ζαχαριάδης 16(1), Στρακάλης 5, Κάλτσας, Σιούτης 9, Πετιμεζάκης 4(1), Στρατίκης 9(2)