08/10/2024
Osama Bin Buckets 21 21 26 23 - 91 -
Brick City Salonica 11 12 11 20 - 54 -

Καταιγιστικοί οι Osama Bin Buckets

Οι γηπεδούχοι μπηκαν δυνατά στην αναμέτρηση και από το πρώτο λεπτό κατάφεραν να κυκλοφορησουν την μπάλα με ιδιαίτερη ευκολία και να βρουν τα ελεύθερα σουτ κάτι το οποίο αποτυπώθηκε και στο σκορ του δεκαλέπτου που έκλεισε με 21-11

Δεν άλλαξε η εικόνα στο δεύτερο δεκάλεπτο αφού οι Osama Bin Buckets συνεχίζοντας να βρίσκουν τις σωστές επιλογές στην επίθεση επέβαλαν ολοκληρωτικά τον ρυθμό τους και πήγαν την διαφορά στο ημίχρονο στους 19 πόντους (42-23)

Με την ευστοχία των γηπεδούχων να συνεχίζεται να κυμαίνεται σε σταθερά υψηλά επίπεδα οι γηπεδούχοι όχι μόνο διατήρησαν την διαφορά τους αλλά και να την εκτοξεύσουν αφού οι Osama Bin Buckets έκλεισαν την περίοδο προηγούμενοι με 68-34.

Διαδικαστικου χαρακτήρα ήταν τα τελευταία δέκα λεπτά με τις δύο ομάδες να μοιράζουν τον χρόνο συμμετοχής και να δοκιμάζουν διαφορά σχήματα ενόψει της συνέχειας τους στο πρωτάθλημα