28/03/2022
Pharmaco Team 13 10 8 12 - 43 -
Agrinio Kings 16 12 12 23 - 63 -

Καθάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Kings

Την τρίτη τους νίκη σε πέντε αγώνες πέτυχαν οι Agrinio Kings, που επιβλήθηκαν με 63 – 43 της Pharmaco Team.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι – χέρι στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 6 στη συνέχεια και τη Pharmaco Team να μειώνει στους 3 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και πήραν προβάδισμα στα μέσα της δεύτερης περιόδου, όμως οι Kings αντέδρασαν και προηγήθηκαν με 5 πόντους στο ημίχρονο.

Η Pharmaco Team πλησίασε στους 2 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά οι Kings βρήκαν λύσεις και προηγήθηκαν με 9 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο και με σερί 12 – 1 στο φινάλε έδωσαν μεγάλες διαστάσεις στη νίκη τους.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τζαγκαράκης με 20 πόντους και ακολούθησε ο Καλαμπαλίκης, που αναδείχθηκε MVP του αγώνα, με 16 πόντους.
Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης και της Pharmaco Team ήταν ο Τσιτσικάος που σημείωσε 27 πόντους.

PHARMACO TEAM: Αναστασόπουλος 3, Βάτσιος, Βιλαέτης, Πανουκλιάς 2, Σωτηρόπουλος 6(2), Τσιτσικάος 27(6), Φαγοπούρνης 2, Χολής 3(1).
AGRINIO KINGS: Ζαφείρης 2, Καλαμπαλίκης 16(1), Κεφαλής 7(1), Κουβέλης Γ. 5, Κουβέλης Θ. 5(1), Μπαλωμένος 2, Μπόκας, Στάμος 6, Τζαγκαράκης 20(2).

Τι μας άρεσε. Οι Kings παρότι είναι καινούρια ομάδα, έχει συνεργασίες και παίζει αρκετά καλό μπάσκετ.
Τι δε μας άρεσε. Η Pharmaco Team μετά από ένα σημείο κουράζεται και πέρα από τη φρεσκάδα χάνει και το καθαρό μυαλό.