15/11/2023
Puebla BC 14 14 7 18 - 53 -
Brokers 18 13 25 12 - 68 -

Καθάρισαν την νίκη στην τρίτη περίοδο οι Brokers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μια σφιχτή μάχη, καθώς οι Puebla βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 14-18 από τους Brokers. Οι προσπάθειες των Καριοφύλλη και Λεκομπλέ των Puebla ήταν εντυπωσιακές, αλλά οι Brokers κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα με μια μικρή διαφορά στο σκορ.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η δεύτερη περίοδος του παιχνιδιού καθώς οι δύο ομάδες πάλευαν χέρι χέρι για το προβάδισμα στο σκορ. Όμορφες συνεργασίες και φάσεις εκατέρωθεν . Σκορ περιόδου 14-13 υπέρ των Puebla οι οποίοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ πριν από το ημίχρονο του αγώνα.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε μια απρόσμενη ανατροπή, καθώς οι Brokers αύξησαν το σκορ στο 35-56. Οι Ψαρρόπουλος, Κωνσταντινίδης και Βλάχος έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Οι Puebla ήταν αντιμέτωποι με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Brokers να διατηρούν το προβάδισμα, να ελέγχουν τον ρυθμό και να κερδίζουν τον αγώνα με 65-80. Οι παίκτες των Brokers παρέμειναν συγκεντρωμένοι και αποδοτικοί, καταφέρνοντας να κλείσουν τον αγώνα με επιτυχία.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Δημήτριος Ψαρρόπουλος ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 24 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Puebla είναι ο Νεκτάριος Καριοφύλλης ο οποίος πέτυχε Double Double με 20 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Puebla: ΑλεξανδρίδηςΝ., ΑλεξανδρίδηςΠ. 2, Καπετάνιος 9, Καριοφύλλης 20, Λαπαρίδης 2, Λεκομπλές 11, Μαυροχωρίδης 2, Πάχτας, Σιώπης 7

Brokers: Βλάχος 9(2), Ζαφείρης, Κωνσταντινίδης 15(1), Μαυρομανώλης 8(2), Μοσχάκης 3, Πεχλιβάνης 7, Τσιταμπάνης 2, Ψαρρόπουλος 24(5)