16/10/2023
Net Reapers 4 14 13 4 - 35 -
BEER & ROLL 11 16 10 9 - 46 -

Καθάρισαν την πρόκριση με εξαιρετική άμυνα οι beer and rolls

Σε ένα παιχνίδι όπου δεν είδαμε πάρα πολύ θέαμα, με τις σκληρές μονομαχίες και την δυνατή άμυνα να κυριαρχούν, οι beer and rolls κατάφεραν να επικρατήσουν κόντρα στους Net Reapers με 35-46.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι φάνηκε εξαρχής πως πατούσαν καλύτερα στο παρκέ, έχοντας τον Κουσούνη σε καλό βράδυ. Έτσι, κατάφεραν να ολοκληρώσουν το πρώτο ημίχρονο στο +9 (18-27) βρίσκοντας λύσεις σχεδόν από όλους τους παίκτες του rotation.

Ήταν δεδομένο πως οι Net Reapers θα έψαχναν δραστικές λύσεις ώστε να επιστρέψουν δυναμικά στη διεκδίκηση του αγώνα. Η καλή τους παρουσία στο 3ο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, τους έκανε και πάλι να πιστέψουν στην ανατροπή (31-37). Με την έναρξη του τελευταίου δεκάλεπτου, οι beer and rolls έδειξαν και πάλι πιο συγκεντρωμένοι, και με γνώμονα την εξαιρετική άμυνα (4 πόντοι κατά στο δεκάλεπτο) κατάφεραν να φύγουν νικητές και να πάρουν την πολυπόθητη πρόκριση.