05/02/2022
Hoopers BC 17 27 19 22 - 85 -
Reptors 12 6 11 19 - 48 -

Καθηλωτικοί οι Hoopers !

Στο κλειστό του Basketaki Arena για το πρωτάθλημα της Development 1 , οι Hoopers πέτυχαν την ένατη νίκη στην διοργάνωση , καθώς οι ελλιπείς Toronto Rapetors υπέκυψαν στην ανωτερότητα τους με 85-48 .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Τσεκούρα-Παπασωτηρακόπουλο Παναγιώτη , καθώς βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , μοίρασε ασίστ , βοήθησε στους αιθέρες και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία τελειώνοντας την αναμέτρηση με 9 πόντους στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα , 6-2 και 9-5 , ενώ με ένα υπέρ τους επιμέρους 9-7 έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο έχοντας προβάδισμα πέντε πόντων ,17-12 . Πρώτος σκόρερ στο διάστημα αυτό ήταν ο Λιόκας με 7 πόντους , ενώ στη αντίπερα όχθη ο Κορρές είχε 4 .

Στο δεύτερο κομμάτι του παιχνιδιού ο Μώλος και η παρέα του με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα κράτησαν τη πρωτοπορία στο σκορ , 26-12 και 30-16 , με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να τους βρίσκει μπροστά με είκοσι έξι πόντους , 44-18 . Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Λιαράκος με 6 πόντους , ενώ 4 είχε ο Κορρές .