30/05/2024
Hellas Paper Bears 22 15 23 14 - 74 -
Δυστυχισμένοι Μαζί 24 17 28 15 - 84 -

Κέρδισαν την μάχη οι Δυστυχισμένοι Μαζί!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονο ρυθμό και ανταγωνισμό, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 22-24 υπέρ των Δυστυχισμένων Μαζί. Οι Bears, με τους Παπαπασχάλη και Καζή να πρωταγωνιστούν, κατάφεραν να παραμείνουν κοντά στο σκορ, δείχνοντας την επιθετική τους δύναμη. Από την άλλη πλευρά, οι Δυστυχισμένοι Μαζί είχαν την υποστήριξη του Κατσαμούρη και του Kiosia, που με την αποτελεσματικότητά τους κατάφεραν να κλείσουν το δεκάλεπτο με μικρό προβάδισμα. Το παιχνίδι ήταν γεμάτο ένταση και δυναμικές φάσεις, δείχνοντας ότι θα είναι ένας αγώνας αμφίρροπος μέχρι το τέλος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Δυστυχισμένοι Μαζί συνέχισαν να διατηρούν το προβάδισμά τους, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 37-41. Οι Κατσαμούρης και Kiosia συνέχισαν να είναι οι βασικοί πυλώνες της ομάδας τους, σημειώνοντας σημαντικούς πόντους και κρατώντας την άμυνα σταθερή. Οι Bears, με τον Παπαπασχάλη να παίρνει πρωτοβουλίες στην επίθεση και τον Καζή να προσφέρει πολύτιμες βοήθειες, πάλεψαν σκληρά για να μειώσουν τη διαφορά. Η αμυντική γραμμή των Δυστυχισμένων Μαζί, ωστόσο, αποδείχθηκε αρκετά αποτελεσματική για να κρατήσει τους Bears σε απόσταση ασφαλείας.

Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε τους Δυστυχισμένους Μαζί να αυξάνουν το προβάδισμά τους, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 60-69. Οι Κατσαμούρης και Kiosia συνέχισαν να δείχνουν την κλάση τους, οδηγώντας την ομάδα τους σε κρίσιμα σημεία του αγώνα. Οι Bears προσπάθησαν να αντιδράσουν, με τον Παπαπασχάλη να είναι σταθερά ένας από τους καλύτερους παίκτες τους, και τον Καζή να βοηθά τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Παρόλο που οι Bears κατάφεραν να σημειώσουν αρκετούς πόντους, η αδυναμία τους να περιορίσουν τις επιθέσεις των Δυστυχισμένων Μαζί τους κράτησε πίσω στο σκορ.

Το τέταρτο δεκάλεπτο επιβεβαίωσε την ανωτερότητα των Δυστυχισμένων Μαζί, που κατέκτησαν τη νίκη με τελικό σκορ 74-84. Οι Κατσαμούρης και Kiosia συνέχισαν να κυριαρχούν, οδηγώντας την ομάδα τους σε μια ασφαλή νίκη. Οι Bears, με τον Παπαπασχάλη και τον Καζή να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, δεν κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά και να ανατρέψουν την κατάσταση. Οι Δυστυχισμένοι Μαζί έδειξαν εξαιρετική συνοχή και αποφασιστικότητα, διατηρώντας το προβάδισμά τους μέχρι το τέλος και κατακτώντας δίκαια τη νίκη.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Kristo Kiosia ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 25 πόντους , 14 ριμπάουντ και πολλά καρφώματα στην πλάτη του.

Πρωταγωνιστής για τους Bears είναι ο Σοφοκλής Καζής που έκανε Double Double έχοντας 16 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Hellas Paper Bears: Φαρμάκης 13 , Πολυχρονιάδης Χ. 2 , Νικηφόρος , Μπέλλης 11 , Παπαπασχαλης 18 (3) , Καραγκούνης , Χατζηλεμονιάς 14 (2) , Καζής 16 (1)

Δυστυχισμένοι Μαζί: Αχτσής 10 (2) , Γαλανός 6 , Κουλιακιώτης , Γρηγορόπουλος , Κατσαμουρης 40 (8) , Kiosia 25 , Χαριστός 3 (1) , Φεσατίδης