06/02/2024
Manchester United BC 17 34 29 28 - 108 -
Stefanina Timberwolves 19 28 28 27 - 102 -

Κέρδιζαν τις εντυπώσεις οι Manchester United BC!

Δυναμικό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες. Εξαιρετικές συνεργασίες με όμορφα καλάθια εκατέρωθεν. Οι Stefanina Timberwolves μέσω των Καλλιώρα, Χουρδάκη και Κάγκα κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη πρώτη περίοδο με 17-19 έναντι των αξιόμαχων Manchester United BC.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η δεύτερη περίοδος με το τέμπο να παραμένει γρήγορο. Σε αυτή τη περίοδο οι Manchester United BC ήταν αυτοί που κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και να πετύχουν την ανατροπή μέσω των Γκιφόπουλου, Στεάι και Σανγκαρε  διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 51-47.

Καθώς προχωρούσαμε στο τρίτο δεκάλεπτο, ο αγώνας αποκτούσε ολοένα και περισσότερο ενδιαφέρον. Οι Manchester United BC κατάφεραν να αυξήσουν λίγο ακόμα το προβάδισμάς τους, αλλά οι Stefanina Timberwolves αρνήθηκαν να παραδοθούν. Οι παίκτες από τις δύο ομάδες επέδειξαν θέληση και αφοσίωση, δημιουργώντας έναν εντυπωσιακό αγώνα. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 80-75 υπέρ των Manchester United BC.

Το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν γεμάτο ένταση και αγωνία. Οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να ανατρέψουν το παιχνίδι και πλησίασαν στο σκορ. Ωστόσο, οι Manchester United BC διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα και τελικά τον κέρδισαν με το εντυπωσιακό σκορ 108-102. Οι παίκτες των δύο ομάδων αξίζουν θερμά συγχαρητήρια για την εντυπωσιακή εμφάνιση τους σε αυτόν τον αγώνα, καθιστώντας τον αναμφίβολα από τους αξέχαστους αγώνες.

MVP του αγώνα είναι ο Ιωάννης Γκιφόπουλος ο οποίος άγγιξε το Triple Double έχοντας 50 πόντους, 14 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Stefanina Timberwolves είναι ο Νικόλαος Καλλιώρας ο οποίος έβαλε 50 πόντους και μοίρασε 8 ασίστ.

Manchester United BC: Αφεντουλίδης, Σανγκαρέ 10,  Βαρδάκας 3(1), Γκιφόπουλος 50(4), Καρακώστας 11(3), Λαμπρέλλης, Μπουρουδής 3(1), Παληογιάννης 3(1), Στεάι 28

Stefanina Timberwolves: Βαχτσεβάνος 8, Γιαννόγλου 10, Κάγκας 21, Καλλιώρας 50, Τσακαλαίδης 1, Τσελέπας, Χουρδάκης 12(2)