06/06/2024
Black Mamba 29 25 21 19 - 94 -
Harlems 22 19 21 22 - 81 -

Κυριαρχικό το Black Mamba!

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυναμικά το παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι με τους Μονέο, Ροδίτσα και Ρεπάνη, έδωσαν λύσεις στην επίθεση, φεύγοντας στο ανοιχτό γήπεδο. Απο την άλλη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν πόντους στην επίθεση με τους Οικονόμου, Κοψιδά και Κάζα, φέρνοντας το ματς στο 29-22.

Στο δευτερο δεκάλεπτο το Black Mamba άνοιξε περισσότερο τα φτερά του στην επίθεση, καθώς πέτυχε πολλούς πόντους στους αιφνιδιασμούς. Πρωταγωνιστές των επιθέσεων ήταν οι Δέδες,  Μονέος και Μπολοτάκης. Οι Harlems κατάφεραν να μειώσουν με τους Δαμίγο, Σταυρόπουλο και Κάντζιο. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν στο 54-38.

Μετά την ανάπαυλα το παιχνίδι διατηρούσε τον ίδιο ρυθμό. Το Black Mamba  στην επίθεση συνέχισε με τον ίδιο τρόπο να απειλεί. Στις επιθέσεις αυτοί που βοήθησαν ήταν οι Ροδίτσας, Μπολοτάκης και Μονέος. Οι Harlems προσπάθησαν να παραμείνουν κοντά στο σκορ, με τους Κοψιδά, Οικονόμου και Σταυρόπουλο να δίνουν λύσεις στην επίθεση.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι  Harlems πίεσαν περισσότερο και κατάφεραν να φερουν την διαφορά στους 7 πόντους. Πρωταγωνιστές των επιθέσεων ήταν οι Κάζας, Κοψιδάς, Κάντζιος και Οικονόμου. Οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και απέκτησαν ξανά την διαφορά στο σκορ. Ραδίτσας, Δέδες και Μονέος έδωσαν τις λύσεις, με το σκορ να καταλήγει στο 94-81.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Σταύρος Ραδίτσας με 31 πόντους 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο  Παναγιώτης Σταυρόπουλος με 12 πόντους 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Black Mamba ( Μπασδάνης): Μονέας 24, Υφαντόπουλος 4, Ραδίτσας 31, Μπολοτάκης 14, Ρεπάνης 3, Chemntan 4, Μαρίτσας.

Harlems ( Ρουσιώτης): Κάζας 16, Κοψιδάς 13, Κάντζιος 13, Μότσιος 2, Σταυρόπουλος 12, Οικονόμου 14, Μωυσίδης 2, Δαμίγος 9.

Τι μας άρεσε: Η ένταση που εβγαλαν και οι δύο ομάδες στο παρκέ!