59
Salo Nics 28 19 19 15 - 81 -
Coble 15 20 12 12 - 59 -

Κυριάρχησαν από την αρχή οι Salo Nics!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Salo Nics. Οι Τέγος, Πατίκας και Τέντσος Αθανάσιος είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Salo Nics να έχουν το προβάδισμα με 28-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα επικράτησε απόλυτη ισορροπία στο σκορ . Οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιθετικές δεξιότητες και πανέμορφες συνεργασίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ περιόδου να είναι 19-20 υπέρ των Coble. Οι Coble δεν έχασαν την αισιοδοξία τους και κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ σε 47-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Salo Nics συνέχισαν να επιβάλλουν το ρυθμό τους, ενώ οι Coble προσπάθησαν να αντισταθούν. Οι Τσακμάκας και Παπίας προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι, αλλά η ανωτερότητα των Salo Nics ήταν εμφανής. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Salo Nics να διατηρούν ένα μεγάλο προβάδισμα, με σκορ 66-47.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Coble δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Salo Nics έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφερε να πάρει την νίκη με το τελικό 81-59.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Φίλιππος Τέγος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 20 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Για τους Coble ξεχώρισε ο Νεκτάριος Τσακμάκας οποίος πέτυχε 20 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Salo Nics: Γκόζης, Δημητριάδης, Κεπαπτσόγλου, Πατίκας 28(3), Πούλιος 14, Στεργιόγλου 2, Τέγος 20(3), ΤέντσοςΘωμ., ΤέντσοςΑθ. 17(5)

Coble: Αλευράς 2, Ζωγραφάκης 8(2), Κεφαλάς 6(2), Νικολαΐδης 2, Παπίας 10(1), Τζιούφας 3, Τσακμάκας 21(4), Χρυσίδης 7(1)