04/02/2024
Το Τρίτο Φύλο 8 11 16 10 - 45 -
Terroristas 7 6 10 5 - 28 -

Κλειδώνει την οκτάδα το Τρίτο Φύλο!

Οι ομάδες έψαχναν να βρουν τα πατήματα τους στο πρώτο δεκάλεπτο, δεν έβρισκαν εύκολα τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι, με το Τρίτο Φύλο να κρατάει μικρό προβάδισμα με 8 – 7. Ο Καστρίνιος με 4 πόντους, ξεχώρισε για τους γηπεδούχους, ενώ κορυφαίος για τους Terroristas ο Θ.Τσιαούσης με 5 πόντους.

Με τον ίδιο τρόπο πάνω κάτω κυλούσε το δεύτερο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να πάρουν τα ηνία με Τσινακίδη και Λεπίτκα να βάζουν από 3 πόντους, με το Τρίτο Φύλο να παίρνει σκορ κυρίως από την περιφέρεια με Παππά, Κοιμτζόγλου και Δεληγιάννη, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ του 19 – 13.

Το Τρίτο Φύλο είχε τον απόλυτο έλεγχο στην τρίτη περίοδο, γύρισε με υπομονή την μπάλα και με το δίδυμο Γκρέμπι με 6 και Καστρίνιο με 4 πόντους αντίστοιχα να κουβαλούν την επίθεση, έστειλαν τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, οι Terrroristas που είχαν και πάλι επιθετικό πρόβλημα, στηρίχθηκαν στον Κονοφάο που έβαλε 5 πόντους, με Λεπίτκα και Τσινακίδη να βάζουν τα υπόλοιπα καλάθια, για το 35-23.

Δεν άλλαξε κάτι στην εικόνα της αναμέτρησης στην τελευταία περίοδο, με το Τρίτο Φύλο απλά να επιβεβαιώνει τη νίκη. Καστρίνιος και Γκρέμπι πέτυχαν από 4 πόντους, με τον Δεληγιάννη να σκοράρει μία φορά από τα 6.75, ενώ τους μόλις 5 πόντους για τους Terroristas πέτυχαν Τσιαούσης και Τσινακίδης.

Betsson MVP αναδείχτηκε ο Οριυς Γκρέμπι με 11 πόντους, 12 ριμπάουντ και 1 ασίστ, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Θωμάς Τσιαούσης με 5 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το Τρίτο Φύλο είχε 14 / 36 δίποντα, 5 / 29 τρίποντα, 2 / 11 βολές, κατέβασε 60 ριμπάουντ, μοίρασε 12 ασίστ, έκλεψε 5 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 16 λάθη.

Οι Terroristas είχαν 6 / 39 δίποντα, 4 / 22 τρίποντα, 4 / 17 βολές, κατέβασαν 33 ριμπάουντ, μοίρασαν 6 ασίστ, έκλεψαν 11 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 10 λάθη.

Τρίτο Φύλο(Καστρίνιος): Γεωργάκης, Γκρέμπι 11(12ρ.), Δεληγιάννης 6, Καστρίνιος 11(16ρ.), Κοιμτζόγλου 8, Κουτσωνάς, Μήτσιου 2, Μισόκαλος, Πανάγος 4, Παππάς 3.

Terroristas (Τσιαούσης): Βατικιώτης, Κονοφάος 5, Λεπίτκας 6, Μπουγάς 2, Ι. Τσιαούσης 3, Θ. Τσιαούσης 5(11ρ.), Τσινακίδης 7.