10/03/2024
Efkarpia Rattlers 8 13 13 15 - 49 -
SugarDaddys 10 16 16 4 - 46 -

Κλειστό παιχνίδι και όλα ανοιχτά για την ρεβάνς!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια ανταγωνιστική μάχη. Οι Τσακίρης και Κυριακίδης των SugarDaddys και οι Στίκος και Στούπας Κωνσταντίνος των Efkarpia Rattlers έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για να πάρουν το προβάδισμα. Το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου βρήκε τους SugarDaddys μπροστά με 8-10, αλλά οι Efkarpia Rattlers δεν έμειναν πίσω.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και οι Τσακίρης και Κεσίδης των SugarDaddys και οι Στούπας Βασίλειος και Στούπας Κωνσταντίνος των Efkarpia Rattlers συνέχισαν να προσπαθούν να κερδίσουν το προβάδισμα. Το δεύτερο δεκαλέπτο έληξε με το σκορ να δείχνει 21-26, καθιστώντας τον αγώνα ακόμα πιο συναρπαστικό.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ένας αγώνας μεγάλης έντασης. Οι δύο ομάδες έπαιξαν με ακόμα μεγαλύτερη προσπάθεια και αφοσίωση. Οι Τσακίρης και Κυριακίδης των SugarDaddys και οι Στίκος και Στούπας Κωνσταντίνος των Efkarpia Rattlers συνέχισαν να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε 34-42 καθιστώντας σαφές το προβάδισμα των SugarDaddys.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία κορυφώθηκε καθώς οι δύο ομάδες πάλευαν για την τελική νίκη. Οι Efkarpia Rattlers δεν παραιτήθηκαν και μέσω των Στίκου, Πούλιου και Στούπα Κωνσταντίνου και μέσω της εξαιρετικής αμυντικής τους λειτουργίας κατάφεραν να ολοκληρώσουν μια εντυπωσιακή ανατροπή και να πάρουν την νίκη με τελικό σκορ 49-46.

MVP του αγώνα είναι ο Διονύσης Στίκος ο οποίος πέτυχε 12 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους SugarDaddys είναι ο Αναστάσιος Τσακίρης ο οποίος πέτυχε Double Double με 18 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Efkarpia Rattlers: Ζαχαρίογλου 1, Πούλιος 6, Σιαμάτρας, Στίκος 12(3), ΣτούπαςΚων. 10(2), ΣτούπαςΒ. 12(1), ΣτούπαςΔημ., ΣτούπαςΔημ. 8, Φωτιάδης

SugarDaddys: Κεσίδης 6(1), Κυριακίδης 11(1), Παπαδόπουλος 2, Σίσκος 3, Στεργίου 3(1), Τζουμάνης 3(1), Τσακίρης 18