08/11/2021
Kolosos Dunk n' Donuts 17 16 21 16 - 70 -
Gran Camaria 8 2 22 15 - 47 -

Κολοσσός όνομα και πράμα !

Βράδυ Σαββάτου στο κλειστό του Περιστερίου και για την τέταρτη στροφή του πρώτου ομίλου της Development II ο Kolossos Dunk N' Donuts (1-2) υποδέχθηκε τα ισόβαθμα Gran Camaria (1-2) και επιβάλλοντας το ρυθμό του από την αρχή δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το δεύτερο φετινό ροζ φύλλο στον μαραθώνιο του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας ξεκίνησε πολύ καλά για τους γηπεδούχους που είχαν εξαρχής τον πρώτο λόγο με τους Χουλιαρά (7) & Δημόπουλο (5) να κυριαρχούν στο ζωγραφιστό, με τον Γεντή (4) στον αντίποδα να αντιδρά κατά διαστήματα και το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει με 17-8.

Δεν άλλαξε κάτι στη συνέχεια  με τον Kolosso να πιέζει περισσότερο στην άμυνα κι έχοντας τον Δημόπουλο (6) καυτό από τα 6.75, τον Χουλιαρά (4) αλλά και τον Πετρόπουλο (4) να μοιράζει ασιστ με το .. τσουβάλι του Αγιοβασίλη έτρεξε ένα επιμέρους 16-2 (μόνο ο Γεντής σκόραρε με δύο βολές) φτάνοντας στου δρόμου τα μισά με τον δείκτη του σκορ στο 33-10.

Αυτό που άλλαξε στην επανάληψη ήταν η ενέργεια των Καμαριών. Μιχαλιτσιάνος, Γεντής (απο 7) και Κουντούρης (5) πρόσφεραν επιθετικές λύσεις για τους φιλοξενούμενους ενόσω οι Χουλιαράς, Πετρόπουλος (απο 6) δεν επέτρεψαν στους αντιπάλους τους να προσεγγίσουν περαιτέρω, με φυσικ