59
MnP 14 15 12 18 - 59 -
Batboys 7 13 8 23 - 51 -

Κρατήθηκαν και πήραν την νίκη οι MnP!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έναν αμοιβαίο προσαγωγό από τις δύο ομάδες. Οι παίχτες των MnP ήταν εξαιρετικοί στην άμυνα τους, καθιστώντας το δύσκολο για τους Batboys να βρουν τον δρόμο τους προς την καλάθι. Με τον Κεσίδη και τον Μόκκα να ηγούνται της επίθεσης τους, οι MnP κατάφεραν να προηγηθούν με 14-7.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο δυναμικό, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό στο παρκέ. Οι Batboys ανέβασαν την ένταση στην άμυνα τους, προσπαθώντας να ανατρέψουν το ματς. Ωστόσο, οι Κεσίδης και Μόκκας των MnP εμφανίστηκαν ακόμα πιο αποφασιστικοί και πέτυχαν κρίσιμα σουτ, κρατώντας την ομάδα τους σε ασφαλές προβάδισμα. Έτσι, το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 29-20 υπέρ των MnP.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι MnP συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Παρά τις προσπάθειες των Καλβουρτζήκαι Σπίθα, η ομάδα των Batboys δυσκολευόταν να ανταποκριθεί στον φοβερό ρυθμό που είχαν επιβάλλει οι MnP. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 41-28 υπέρ των MnP.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο ένταση και αγωνία. Οι Batboys ξεκίνησαν μια επική επιστροφή, καθώς οι Καλβουρτζής και Καραβάκας   εκτέλεσαν απίστευτα σουτ και οδήγησαν την ομάδα τους πιο κοντά στην ανατροπή. Ωστόσο, οι MnP δεν έδειξαν κανέναν πανικό και αντέδρασαν με αποφασιστικότητα. Οι Κεσίδης και Μόκκας έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και με κρίσιμα καλάθια κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα για την ομάδα τους. Το ματς ολοκληρώθηκε με το σκορ 59-51 υπέρ των MnP.

MVP του αγώνα είναι ο Χαρίτων Κεχίδης ο οποίος έκανε ένα φανταστικό double double με 25 πόντους και 22 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Batboys άξιος αναφοράς είναι ο Γρηγόρης Σπίθας ο οποίος πέτυχε 13 πόντους και μάζεψε4 ριμπάουντ.

MnP: Παπαδόπουλος , Λάσκος 2 , Μπασιακούλης , Κυριαζής 3 , Κιοσέογλου 7 (2) , Στρουζας 7 (1) , Μόκκας 15 (1) , Γκρεκ , Κεχίδης 25

Batboys: Μπογιας 6 (2) , Σπιθας 13 , Χατζηνικολάου , Μενεξες , Καραβάκας 12 (4) , Καλβουρτζής 13 (1)