02/06/2023
Atlanta Socks 17 16 14 12 - 59 -
Milgyraki Bucks 18 16 7 16 - 57 -

Κρίθηκε στις λεπτομέρειες η νίκη των Atlanta Socks!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια ισορροπημένη μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι Atlanta Socks και οι Milgyraki Bucks επέδειξαν τις ικανότητές τους στην επίθεση και την άμυνα. Οι Κυριακού και Εμμανουήλ των Atlanta Socks πραγματοποίησαν εντυπωσιακά καλάθια, ενώ οι Σταμολάμπρος και Τράσκας των Milgyraki Bucks ανταποκρίθηκαν με αντίστοιχη απόδοση. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 17-18 υπέρ των Milgyraki Bucks.

Το δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε να προσφέρει αγωνία. Και οι δύο ομάδες επέδειξαν την αποφασιστικότητά τους να κατακτήσουν τη νίκη. Οι Κυριακού και Εμμανουήλ των Atlanta Socks συνέχισαν να είναι εξαιρετικοί στην επίθεση, ενώ οι Σταμολάμπρος και Τράσκας των Milgyraki Bucks προσπάθησαν να απαντήσουν με τον καλύτερο τρόπο. Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 33-34 υπέρ των Milgyraki Bucks.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αποφασιστικό για την πορεία του αγώνα. Οι Atlanta Socks είχαν μια εντυπωσιακή εμφάνιση και κατάφεραν να δημιουργήσουν ένα σημαντικό προβάδισμα. Οι παίχτες των Socks ήταν σε φοβερή κατάσταση και επέδειξαν εκπληκτικές δεξιότητες. Από την άλλη πλευρά, οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν την αντίπαλη ομάδα, αλλά η αμυντική τακτική των Atlanta Socks ήταν αδιάβλητη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 47-41 υπέρ των Atlanta Socks.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο αγωνία και ανατροπές. Οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να ανατρέψουν το παιχνίδι και να πάρουν τη νίκη από τα χέρια των Atlanta Socks. Οι Bucks ήταν αποφασισμένοι να διατηρήσουν τις ελπίδες της ομάδας τους ζωντανές. Ωστόσο, οι Atlanta Socks δεν έδειξαν σημάδια αδυναμίας και παρέμειναν συγκεντρωμένοι. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 59-57 υπέρ των Atlanta Socks, παρέχοντας τους τη νίκη σε έναν αγώνα που έγινε αξέχαστος.

MVP του αγώνα είναι ο Θανάσης Κυριακού ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό double double με 28 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Bucks αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα ήταν ο Γιώργος Σταμολάμπρος ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: Κεσίσογλου 10 , Βούλγαρης 1 , Γκιόκας , Κυριακού 28 , Κατσικαρίδης 6 (1) , Χατζηκυριακίδης , Τεμέλκου 2 , Εμμανουήλ 12 (3)

Milgyraki Bucks: Χατζηνικολάου 4 (1) , Τσαχουρίδης 3 (1) , Χαρμάνας 7 , Κούτρης 1 , Σπυριδόπουλος , Βασίλης , Σταμολάμπρος 24 (1) , Τράσκας 12 , Οφθαλμίδης 6