16/02/2024
SugarDaddys 10 15 12 19 - 56 -
Air Ballers 17 7 18 10 - 52 -

Κρίθηκε στις λεπτομέρειες η νίκη των Sugar Daddys!

Ο αγώνας ξεκίνησε με αντίσταση από την πλευρά των Air Ballers. Οι Καραγιάννης και Γούλας ήταν σε εξαιρετική κατάσταση, καταφέρνοντας να κερδίσουν το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 10-17. Η άμυνα τους ήταν ασταμάτητη, ενώ στην επίθεση ήταν αποτελεσματικοί και αποφασιστικοί.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους Sugar Daddys να αντιδρούν δυναμικά. Οι Κυριακίδης, Παπαδόπουλος και Σίσκος ηγήθηκαν της ομάδας τους, καταφέρνοντας να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν το προβάδισμα με σκορ 25-24. Οι Air Ballers προσπάθησαν να ανταπεξέλθουν στην πίεση, αλλά οι αντίπαλοί τους διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού με εξαιρετική ομαδική προσπάθεια.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο πίεση από τους Air Ballers. Οι Καραγιάννης και Γούλας συνέχισαν να πρωταγωνιστούν, καθοδηγώντας την ομάδα τους προς τη νίκη. Παρά τις προσπάθειες των Sugar Daddys, οι Air Ballers κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους και να τερματίσουν το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 37-42.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο αγωνία και ανατροπές. Οι Sugar Daddys αντέδρασαν δυναμικά, με τους Κυριακίδη, Παπαδόπουλο και Σίσκο να οδηγούν την ομάδα τους σε μια εντυπωσιακή ανατροπή. Με ένα τελικό σκορ 56-52 υπέρ των Sugar Daddys, η ομάδα αυτή ανέδειξε την αντοχή και την ανταγωνιστικότητά της, κερδίζοντας μια συναρπαστική μάχη.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Ανδρέα Σίσκου ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Air Ballers είναι ο Δημήτρης Καραγιάννης ο οποίος έκανε Double Double με 16 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Sugar Daddys: Κυριακίδης 13 , Σίσκος 18 (4) , Αλεξιάδης 2 , Παπαδόπουλος 5 , Τζουμανης 12 (3) , Στεργίου , Φτωχογιάννης 6

Air Ballers: Μακουλίδης 4 , Παπαδημητρίου 6 , Καραγιάννης 16 (2) , Κρυστάλλης 8 , Γούλας 12 (3) , Πανταλώνας 6