59
Coble 18 5 19 17 - 59 -
Kamptzida lizards 12 16 20 17 - 65 -

Ξέφυγαν με την νίκη οι Kamptzida Lizards!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με μια εκρηκτική σύγκρουση ανάμεσα στους γίγαντες του γηπέδου. Οι παίκτες των Coble, Κεφαλάς, Ντίσλης και Τσακμάκας, επέδειξαν απίστευτη τεχνική και συνεργασία, οδηγώντας την ομάδα τους μπροστά και παίρνοντας και μια μικρή διαφορά με το σκορ να είναι στο 18-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν η στιγμή που οι Kamptzida Lizards απάντησαν με αποφασιστικότητα. Οι Τσερέλης, Λίγκος, Αρβανίτης και Καρακίτσιος, έδειξαν εξαιρετική επιθετική ικανότητα και άμυνα, αντιστρέφοντας το σκορ προς όφελός τους. Με το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 23-28 υπέρ των Kamptzida Lizards.

Καθώς προχωρούσαμε στο τρίτο δεκάλεπτο, η μάχη εστίασε στο κέντρο του γηπέδου. Οι Coble προσπάθησαν να ανακτήσουν τον έλεγχο με τους Κεφαλά, Ντίσλη και Τσακμάκα να πετυχαίνουν το ένα καλάθι πίσω από το άλλο. Ωστόσο, οι Kamptzida Lizards κράτησαν το προβάδισμα, και το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 42-48.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο ένταση και αγωνία. Οι Coble προσπάθησαν να κάνουν μια επική ανατροπή, αλλά οι Kamptzida Lizards διατήρησαν τον έλεγχο. Οι Τσερέλης, Λίγκος, Αρβανίτης και Καρακίτσιος διακρίθηκαν σε κρίσιμες στιγμές, οδηγώντας την ομάδα τους σε μια ολοκληρωμένη νίκη με σκορ 59-65.

MVP αναδείχθηκε ο Βασίλης Καρακίτσος ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό Double Double έχοντας 11 πόντους και 28 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Coble είναι ο Γιώργος Ντίσλης που πέτυχε και αυτός Double Double έχοντας 16 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Coble: Τζιούφας 3 , Ντίσλης 16 , Αλευράς 2 , Κεφαλάς 20 (2) , Τσακμάκας 12 (2) , Ζωγραφάκης , Νότης 6

Kamptzida Lizards: Ζαγαρτζιλής 8 (2) , Λίγκος 15 , Καρακίτσιος 11 (1) , Αρβανίτης 12 , Τσερέλης 15 (3) , Πέτσος 4