05/11/2023
Mammoth 16 10 16 21 - 63 -
Polichni 5 goat 24 10 17 17 - 68 -

Ξέφυγαν με την νίκη οι Polichni 5 goat!

Από την αρχή και οι δύο ομάδες έδειξαν την δυναμική τους και προσπαθούσαν να πάρουν την διαφορά από πολύ νωρίς στο παιχνίδι , από την μια οι Mammoth πέτυχαν κάποια σημαντικά καλάθια και έμειναν στο παιχνίδι την ίδια στιγμή που οι 5 goat χάρης την πολύ καλή τους επίθεση κατάφεραν να πάρουν μια μικρή διαφορά.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Καλλιώρα και τις ατομικές του ενέργειες να κρατούν την ομάδα του για ακόμα μια φορά μπροστά στο σκορ , από την άλλη οι Mammoth με τον Πασιάλη μπόρεσαν να μείνουν στον χάρτη και έτσι να κλείσουν το ματς με μια μικρή διαφορά.

Η τρίτη περίοδος ήταν ιδιαίτερα σημαντική καθώς οι 5 goat με Μπουτκόβαλη και Θεοδοσιάδη να πρωταγωνιστούν μπόρεσαν να αυξήσουν έστω και λίγο την διαφορά και να καθιερώσουν την διαφορά. Μπούχαλης και Μακρίδης για τους Mammoth ήταν αυτοί που κράτησαν την διαφορά σε μικρό επίπεδο και ήταν αποφασισμένοι να παλέψουν για την νίκη.

Όλα κατέληξαν στην τελευταία περίοδο στην οποία η μάχη κορυφώθηκε με τους Mammoth να πιέζουν μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Με την διαφορά πλέον να έχει φτάσει στους 4 ένα άστοχο σουτ τριών πόντων ήταν αρκετά για να δώσει τελικά την νίκη στους Polichni 5 goat με σκορ 63-68.

MVP του αγώνα είναι ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και έκλεψε 6 φορές την μπάλα.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Mammoth είναι ο Βασίλης Πάσιαλης ο οποίος έβαλε 16 πόντους και μοίρασε 6 ασίστ.

Mammoth: Μακρής 9 (1) , Μπούχαλης 12 (4) , Φαράντος 7 , Πασιαλής 14 , Καραγκούνης 8 , Μακρίδης 13 (2) , Κουρτίδης

Polichni 5 goat: Μπουτκόβαλης 15 (1) , Κυριακίδης , Τελικιόζογλου 6 , Δαγκλής 7 (1) , Παπαδόπουλος , Θεοδοσιάδης 10 , Παπαχρηστου 3 (1) , Καλλιωρας 25 (2) , Αλεξίου 2