11/11/2023
Manchester United BC 19 13 14 10 - 56 -
Puebla BC 11 14 13 20 - 58 -

Ξέφυγαν με την νίκη οι Puebla!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίρροπο, με την Manchester United να οδηγεί τον αγώνα με σκορ 19-11. Οι Sangaré και Καρακώστας έδειχναν τις ικανότητές τους και η ομάδα τους είχε τον έλεγχο. Ωστόσο, οι Puebla δεν παραδόθηκαν εύκολα και κράτησαν τον αγώνα ζωντανό μα αρκετές ομαδικές προσπάθειες.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε μια μικρή αλλαγή στο μονοπάτι του αγώνα, με την Manchester United να προηγείται 32-25. Οι δύο ομάδες συνέχισαν να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, αλλά οι Sangaré και Καρακώστας ήταν αυτοί που καθοδηγούσαν την ομάδα τους προς το προβάδισμα με το τέλος τησ περιόδου.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε έντονη ανταγωνιστικότητα, με το σκορ να είναι 46-38 υπέρ της Manchester United. Οι Puebla δεν έχασαν την ελπίδα και οι Καριοφύλλης και Χασεκίδης προσπαθούσαν να ανατρέψουν την κατάσταση. Η αγωνία συνεχίστηκε, καθώς και οι δύο ομάδες δίνανε τον καλύτερό τους αγώνα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν απίστευτα συναρπαστικό, καθώς οι Puebla κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν την νίκη με σκορ 58-56. Ο αγώνας έφτασε σε ένα απροσδόκητο τέλος με τον Καριοφύλλης να πρωταγωνιστεί και να δίνει την νίκη στην ομάδα του.

MVP του αγώνα είναι ο Νεκτάριος Καριοφύλλης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 29 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για την Manchester United είναι ο Mustafa Sangaré ο οποίος έκανε και αυτός Double Double με 23 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Manchester United BC: Καρακώστας 14 (2) , Βασιλειάδης 2 , Αφεντουλίδης , Παρμάκης 7 (1) , Καρακώστας 8 , Χατζηγεωργίου 2 , Sangaré 23

Puebla BC: Λεκομπλές 7 , Πάχτας , Αλεξανδρίδης Ν. 6 (2) , Χασεκίδης 8 (2) , Καριοφύλλης 29 (4) , Λαπαρίδης 5 , Αλεξανδρίδης Π. 3 (1)