07/10/2023
Metal Warriors BC 12 2 5 23 - 42 -
Never Again 14 18 16 11 - 59 -

Ξεκινάνε με νίκη οι Never Again!

Από την αρχή του πρώτου δεκαλέπτου και οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι με τους Metal Warriors από την μια να πετυχαίνουν 12 πόντους και από την άλλη τους Never Again να πετυχαίνουν μόλις ένα καλάθι παραπάνω και έτσι να τελειώνουν το δεκάλεπτο με ένα μικρό προβάδισμα.

Οι Never Again έχοντας μια πολύ καλή άμυνα και μια ακόμα πιο καλή επίθεση κατάφεραν να μεγαλώσουν την διαφορά τους με τους Τιτίρλα , Συρόπουλο , Βασιλειάδη και Καμαρά να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Οι Metal Warriors μουδιασμένοι από το κακό ξεκίνημα του δεκαλέπτου περιορίστηκαν μόλις στους 2 πόντους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια συνέχεια του δευτέρου στην οποία οι Never Again συνέχιζαν να πετυχαίνουν το ένα καλάθι πίσω από το άλλο και να μεγαλώνουν την διαφορά τους. Από την άλλη οι Warriors πέτυχαν μερικά καλάθια τα οποία όμως δεν ήταν αρκετά για να πλησιάσουν στο σκορ.

Ανουσάκης και Φωτακακης πήραν την ευθήνη του σκοραρίσματος και έτσι οι Metal Warriors κατάφεραν να ανακάμψουν και να κόψουν την διαφορά , αλλά η προσπάθεια δεν αρκούσε και έτσι οι Never Again πήραν την νίκη με το τελικό σκορ να γράφει 42-59.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιώργος Καμαράς ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 13 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Άξιο αναφοράς για τους Metal Warriors είναι ο Δημήτρης Ανουσάκης ο οποίος άγγιξε και αυτός το Double Double έχοντας 9 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Metal Warriors: Ανουσάκης 9 (1) , Γεωργανάκης , Κουπαράνης 2 , Μπακαλίδης 8 , Ξανθουδακης 4 , Παναγιωτίδης 4 , Φωτακακης 15 (3)

Never Again: Τιτίρλας 10 , Μυλιόρδος , Παπαϊωάννου 2 , Συρόπουλος 13 (1) , Σπαθής , Τσαλκιτζής 2 , Καντυλτζγόλου 4 , Βασιλειάδης 15 , Καμαράς 13 (2)