13/10/2024
Α.Ο Ναυμάχος 4 12 15 8 - 39 -
Zeus BC ATH 17 13 10 17 - 57 -

Ξεκίνησε καλά, τελείωσε καλύτερα η Zeus!

Οι Πετρόπουλος και Αρμακόλας ακολούθησαν τον ξέφρενο ρυθμό που επέβαλε ο πρώτος στο παιχνίδι, με την αναμέτρηση να είναι ισορροπημένη. Ο Αραπάι με τον Μπάτση κοντά και ο Γιακουβάκης περιφερειακά απείλησαν για τους γηπεδούχους, με το πρώτο δεκάλεπτο να κ λείνει στο 4-17 για Zeus. Ο Βλάχος πέρασε για τους γηπεδούχους και ήταν κάτι παραπάνω από ουσιαστικός, με τον Μακρή να απαντά με ενέργεια, σκορ και το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 16-30 για Zeus, η οποία είχε τον έλεγχο του αγώνα!

Ο Αραπάι με τον Βλάχο συνέχισαν να... απασχολούν την αντίπαλη άμυνα, ο Μπάτσης δε σταμάτησε ποτέ, με τους Ναυμάχους να... πολιορκούν τους "λευκούς", μειώνοντας ακόμα και στους 4 (31-35). Ο Αρμακόλας με τον Πετρόπουλο έβαλαν τη μπάλα κάτω για να κρατήσουν την παρέα τους μπροστά, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 31-40 για Zeus, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται στο 39-57 με την καλή γενική εικόνα των φιλοξενούμενων να επισκιάζει τα αρκετά καλά διαστήματα του Ναυμάχου, ο οποίος στα επόμενα παιχνίδια θα είναι ακόμα καλύτερος!

NOVIBET MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βαγγέλης Πετρόπουλος με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ένα λάθος. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Στάθης Βλάχος με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, μία ασίστ, ένα κλέψιμο, 2 λάθη.

Ναυμάχος (Βλάχος): Αραπάι 2. Βλάχος 13, Γιακουβάκης 8, Παλαμάς 2, Μπάτσης 12, Μπούρας, Τσαούσης, Τσατόπουλος 2, Φραγκιουδάκης.

Zeus BC (Πετρόπουλος): Αρμακόλας 7, Βλάχος 2, Γκλαβάς 9, Ζάχος, Θεοδωρόπουλος 2, Κοτίνης, Κοτσίκος 7, Μακρής 6, Μπίκας 9, Παπαδόπουλος 4, Πετρόπουλος 11.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο θέαμα στον αγώνα!