27/09/2024
Think Digital 13 13 5 15 - 46 -
Bar Χελώνα 10 20 18 14 - 62 -

Ξεκίνημα με νίκη για τη Barχελώνα

Ξεκίνημα με νίκη για την ομάδα της Barχελώνα, καθώς επικράτησαν των Think Digital με σκορ 62-46 μπαίνοντας έτσι με το δεξί στην πρεμιέρα της development league. Οι Think Digital μπήκαν καλύτερα στο ματς έχοντας σε πολύ καλή ημέρα τους Γεωργακοπουλο και Κοντογιώργη,ό μως η Barχελώνα γρήγορα ισορρόπησε το ματς και η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε βρίσκοντας τις δύο ομάδες στην απόλυτη ισορροπία (13-13).

Το ματς στο δευτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε παράσταση για ένα ρόλο καθώς η Barχελώνα είχε σε εξαιρετική μέρα τον Μπουμπούλη ο οποίος ευστόχησε σε 6 τρίποντα και τον Σταυρογιαννόπουλο ο οποίος οργάνωσε εξαιρετικά την ομάδα του και την οδήγησε με ασφάλεια στη νίκη.

Ο Βασίλης Μπουμπούλης ήταν αναμφισβήτητα ο Novibet MVP του αγώνα, αφού είχε 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 4 κλεψίματα.