20/05/2024
Salonica Old Stars 18 15 15 10 - 58 -
Πανικός BC 13 11 10 15 - 49 -

Ξεκίνησαν με νίκη οι Salonica Old Stars!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έναν εντυπωσιακό τρόπο, με τους Salonica Old Stars να δείχνουν από την αρχή τη δυναμική τους. Οι Μαυροχωρίδης, Αλεξιάδης και Τροκάνας ηγήθηκαν της ομάδας τους σε μια σειρά εντυπωσιακών επιθέσεων και αμυντικών ενεργειών. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 18-13 υπέρ των Salonica Old Stars, δείχνοντας την ανωτερότητά τους στο παιχνίδι.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Salonica Old Stars συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους στο παρκέ. Οι παίκτες τους συνεργάστηκαν αρμονικά σε επιθέσεις και άμυνες, ενώ οι Μαυροχωρίδης, Αλεξιάδης και Τροκάνας συνέχισαν να ξεχωρίζουν με τις επιδόσεις τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 33-24 υπέρ των Salonica Old Stars, καθιστώντας σαφές ότι η ομάδα αυτή ήταν αποφασισμένη να κυριαρχήσει στο παιχνίδι.

Καθώς πλησιάζαμε στο τέλος του αγώνα, οι Salonica Old Stars συνέχισαν να διατηρούν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι παίκτες του Πανικού προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η αμυντική σταθερότητα και η επιθετική αποτελεσματικότητα των Salonica Old Stars τους έδωσαν το προβάδισμα. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 48-34 υπέρ των Salonica Old Stars, ενισχύοντας την πίστη τους στην επικράτηση.

Το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια επιβεβαίωση της ανωτερότητας των Salonica Old Stars. Παρά τις προσπάθειες του Πανικού με τους Καραφώτη και Αντωνάκη ,οι Salonica Old Stars παρέμειναν ασταμάτητοι, με τους Μαυροχωρίδη, Αλεξιάδη και Τροκάνα να επιδεικνύουν τις ικανότητές τους. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 58-49 υπέρ των Salonica Old Stars οι οποίοι κατάφεραν με αυτόν τον τρόπο να πάρουν την νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Μάριος Μαυροχωρίδης ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Για τον Πανικό ξεχώρισε ο Κωνσταντίνος Καραφώτης οποίος πέτυχε 22 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Salonica Old Stars: Αλεξιάδης 16(2), Βλάχος 2, Κατράνας 2, Λαθουράκης 3(1), Μαυροχωρίδης 17(1), Σαραφίδης 3, Τροκάνας 12(1), Χριστόπουλος 3

Πανικός BC: Αντωνάκης 16(1), Καρανάτσιος, Καραφώτης 22(1), Μπαλάσκας, Νικολόπουλος, Τσάτσας, Τσελεκίδης 4, ΨοφογιώργοςΑ. 3(1), ΨοφογιώργοςΔ. 4