72
Emoji 28 10 18 16 - 72 -
Leathal Pistols 18 16 12 22 - 68 -

Ξεκίνησαν με το δεξί οι Emoji!

Ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα οι Emoji και κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού με τις όμορφες συνεργασίες του Μάκη Δημητριάδη και του Βογιατζή να δίνουν το προβάδισμα στην ομάδα τους. Οι Pistols δεν άργησαν να απαντήσουν με τα καλάθια του Μιχέλη και του Αγτζίδη, όμως πλήρωσαν την χαλαρότητα τους στην άμυνα και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 28-18.

Οι Pistols έκαναν την αντεπίθεση τους στη δεύτερη περίοδο και κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά με τον Καραγκιαούρη να είναι ασταμάτητος κοντά στη ρακέτα πετυχαίνοντας το ένα καλάθι μετά το άλλο, όμως οι Emoji βρήκαν λύσεις στην επίθεση με τον Κοτζαδάμη, τον Κυρσανίδη και τον Βάσκο και διατήρησαν το προβάδισμα διαμορφώνοντας το 38-34.

Οι Emoji μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι στο δεύτερο μέρος και κατάφεραν να μεγαλώσουν ξανά την διαφορά σσε διψήφιο νούμερο με τον Μάκη Δημητριάδη και τον Βάσκο να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι Pistols απάντησαν γρήγορα με τα μεγάλα καλάθια του Αγτζίδη, του Καλαϊτζίδη και του Δανατζή και έκλεισαν την τρίτη περίοδο διαμορφώνοντας το 56-46.

Στην τέταρτη περίοδο οι Pistols έκαναν μία μεγάλη αντεπίθεση με τον Τρακοσάρη, τον Καραγκιαούρη και τον Μιχάλη να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους, όμως οι Emoji εκεί που όλα έδειχναν οτι το ματς θα οδηγηθεί στην παράταση έδειξαν ψυχραιμία και κρύο αίμα στα τελευταία κρίσιμα λεπτά και πήραν την νίκη με το τελικό 72-68.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Μάκης Δημητριάδης με 23 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Για τους Pistols ξεχώρισε ο  Δημήτρης Καλαϊτζίδης με 10 πόντους, 10 ριμπαόυντ και 3 κλεψίματα.

Emoji: Δημητριάδης Μ. 23(6), Κυρσανίδης 4, Δημητριάδης Α. 3, Στεφανίδης 1, Γιαννακουδάκης, Βογιατζής 17(3), Μπόγκα 1, Κοτζαδάμης 6, Οργαντζής 3(1), Βάσκος 14(2).

Pistols: Μιχέλης 17, Καραγκιαούρης 16, Ψάλτης, Πρωτογερόπουλος, Αγτζίδης 7(1), Ρωσσίδης, Ευαγγελίδης 1, Καλαϊτζίδης 10(1), Τρακοσάρης 5(1), Λυκοκώστας, Δανατζής 12(3).

Τι μας άρεσε: Το πάθος που έβγαλαν οι Pistols στο παρκέ.