11/06/2024
Milgyraki Bucks 14 16 19 20 - 69 -
Agxialos Legends 21 20 22 13 - 76 -

Ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους οι Agxialos Legends!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος που επικράτησε η ένταση και η ανταγωνιστικότητα. Οι Milgyraki Bucks, με τους εξαιρετικούς παίκτες τους, Χαρμάνα και Οφθαλμίδη, προσπάθησαν να αντισταθούν στην ισχυρή ομάδα των Agxialos Legends. Παρόλο που επέδειξαν αξιοπρόσεκτη προσπάθεια, οι Milgyraki Bucks βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 14-21 μετά το πέρας του πρώτου δεκαλέπτου.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση και να ανταπεξέλθουν στην πίεση των Agxialos Legends . Οι Χαρμάνας και Οφθαλμίδης επέδειξαν εξαιρετική απόδοση, αλλά η ομάδα των Agxialos Legends με τους Γκοτζαμάνη και Γιαχανατζή διατήρησε το προβάδισμα στο σκορ. Μετά το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, οι Agxialos Legends προηγούνταν με 30-41, δείχνοντας την δυναμική της στο γήπεδο.

Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε τους Agxialos Legends να επιβάλλονται ακόμα περισσότερο στο παιχνίδι, με το σκορ να ανεβαίνει στο 49-63. Η επιθετική τους γραμμή ήταν ασταμάτητη, με τον Γκοτζαμάνη να συνεχίζει να σκοράρει εντυπωσιακά και τον Γιαχανατζή να οργανώνει εξαιρετικά τις επιθέσεις. Η άμυνα των Milgyraki Bucks φαινόταν ανίκανη να αντιδράσει στην πίεση των Agxialos Legends. Οι Χαρμάνας και Οφθαλμίδης συνέχισαν να παλεύουν, αλλά η απόδοση της ομάδας τους δεν ήταν αρκετή για να ανατρέψει την κατάσταση.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να κλείσουν το παιχνίδι με τελικό σκορ 69-76. Παρά τις προσπάθειες των Μilgyraki Bucks να μειώσουν τη διαφορά, οι Agxialos Legends κατάφεραν να διατηρήσουν την απόσταση ασφαλείας. Οι Γκοτζαμάνης και Γιαχανατζής ολοκλήρωσαν τον αγώνα ως οι κορυφαίοι παίκτες των Agxialos Legends, ενώ οι Χαρμάνας και Οφθαλμίδης, αν και ξεχώρισαν για τους Milgyraki Bucks, δεν κατάφεραν να οδηγήσουν την ομάδα τους στη νίκη.

MVP του παιχνιδιού είναι ο Πέτρος Γκοτζαμάνης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 10 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Milgyraki Bucks είναι ο Νίκος Χαρμάνας που έκανε Double Double με 23 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Milgyraki Bucks: Αλμπάνης 10, Αργυράς 5, Δεμίρης, Οφθαλμίδης 10, Παττάκος, Σπυριδόπουλος 6(2), Σταμολάμπρος 12(2), Χαρμάνας 23, Χατζηνικολάου 3(1)

Agxialos Legends: Βουλκίδης 4, Γιαγκόπουλος 3(1), Γιαχανατζής 10(1), Γκοτζαμάνης 10, Δώνος 9, Ευαγγελίδης, Καζής 11(1), Καραγκιαούρης 10, Κοτζιάμπασης 8(2), Παράσχος 3(1), Φορίδης 8