84
Chicago Fools 17 19 18 12 - 66 -
86ers 20 20 23 21 - 84 -

Ξέσπασαν στην 4η περίοδο οι 86ers

Χρειάστηκε την άμυνα της 4ης περιόδου η ομάδα των 86ers για να καταφέρει να πάρει τελικά τη νίκη με 66-84 επί των Chicago Fools. Στην 1η περίοδο οι 86ers είχαν το προβάδισμα και μάλιστα με ασφάλεια. Όλα φαίνονταν πως θα τελείωναν υπέρ τους και με διαφορά ασφαλείας. Όμως οι Chicago Fools είχαν άλλη γνώμη καθώς ο Φίλιππος Καλογιαννίδης έβαλε τρίποντο στη λήξη και μείωσε στους 3 με το σκορ να είναι στο 17-20.

Η 2η περίοδος είχε μεγαλύτερη ισορροπία. Η διαφορά δεν μπορούσε να μεγαλώσει για καμία ομάδα και έμειναν αρκετά κοντά. Αυτό μαρτυράει και το επί μέρους σκορ της περιόδου καθώς ήταν 19-20 υπέρ των 86ers ενώ όταν τελείωσε το δεκάλεπτο το συνολικό σκορ ήταν 36-40 υπέρ τους.

Η 3η περίοδος ήταν η πιο έντονη. Ελαφριά υπεροχή των 86ers αλλά και οι Chicago Fools δεν έμειναν πίσω. Αμφότερες οι ομάδες έβγαλαν δυναμισμός και πολλές εύστοχες επιθέσεις. Στο τέλος όμως οι 86ers ήταν μπροστά με σκορ 54-63.

Στην τελευταία περίοδο άρχισε να μιλάει όλο και περισσότερο η άμυνα των 86ers, η οποία δυσκόλεψε πολύ τους Chicogo Fools, και με αυτή οδηγό οδηγήθηκαν στη πρώτη φετινή νίκη για τη Master με σκορ 66-84.

Novibet MVP ήταν ο Αναστάσιος Τροφίδης με 24 πόντους.

Από την πλευρά των Chicago Fools διακρίθηκε ο Φίλιππος Καλογιαννίδης με 23 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Chicago Fools: Aθάνατος 0, Γκαμπάνης 1, Δερμεντζόγλου 7, Καλογιαννίδης Α. 4, Καλογιαννίδης Φ. 23 (1), Κατιγκάς 14 (1), Κυριαζίδης 3, Πλευρίτης 12 (2), Τερβασιάδης 0, Χατζόπουλος 2

86ers: Βοζινίδης 5, Γερολυμάτος 8, Μουτσελής Μ. 1, Μουτσελής Γ. 2, Παναγιωτίδης 20 (2), Σακκάς 5, Συμεωνίδης 3 (1), Τροφίδης 24 (5)