16/01/2024
Patras Orlando Tragic 25 25 11 12 - 73 -
Peteenagers BC 10 19 10 9 - 48 -

"Ξέσπασαν" στους Peteenagers οι Τράτζικ μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο

Orlando Tragic και Peteenagers αναμετρήθηκαν στο Πάρκο σε ένα παιχνίδι που εν τέλει κατέληξε σε "Blowout" υπέρ των περσινών φιναλίστ. Οι Tragic κατάφεραν καθ'όλη τη διάρκεια του αγώνα να έχουν τον έλεγχο και πήραν το ροζ φύλλο με σκορ 73-48.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους καθώς σε όλες τις πλευρές του παρκέ ήταν ασταμάτητοι. Τα σουτ έμπαιναν "βροχή" και κατάφεραν να πετύχουν 25 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, έναντι 10 των αντιπάλων τους. Οι Peteenagers έδειχναν σα να έχουν αιφνιδιαστεί από το φανταστικό "start" των Τράτζικ και δεν μπορούσαν με κανένα τρόπο να βρουν ρυθμό. Έτσι, η διαφορά μεγάλωσε κι άλλο φτάνοντας τους 16 πόντους (36-20) στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, οι Peteenagers άρχισαν σταδιακά να βρίσκουν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στην επίθεση, πετυχαίνοντας κάποια σημαντικά σουτ. Παρ'ολα αυτά, οι "Τραγικοί" συνέχιζαν να βομβαρδίζουν τα καλάθια και έφτασαν τους 61 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο. Με την τιμή της διαφοράς στους 22 το μόνο που έμενε ήταν η διαχείριση έως το τέλος του αγώνα. Πράγματι έτσι έγινε, με το παιχνίδι να τελειώνει στους 25 και το 73-48.