23/11/2021
Brazzerzz Beachterzz 11 20 20 15 - 66 -
Athens Bucks 12 17 9 19 - 57 -

Κυρίαρχοι οι Brazzerzz Beachterzz, παρέμειναν αήττητοι!

Το 5/5 στον 2ο όμιλο της Development League έκαναν οι Brazzerzz Beachterzz που κέρδισαν και τους Athens Bucks με 66-57 στο Basketaki Arena!

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν νευρικό και οι δύο ομάδες πολύ άστοχες. Αυτό αποτυπώνεται και στο χαμηλό 12-11 που ήταν το σκορ της περιόδου υπέρ των Bucks, που είδαν τον Φώτη Σπυριδώνη να σημειώνει 6 πόντους. Για τους Brazzerzz Beachterzz 4 πόντους έβαλε ο Χαμηλός.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός της αναμέτρησης αυξήθηκε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να παίξουν το μπάσκετ τους. Οι Brazzerzzz Beachterzz με τον Γιάννη Χαμηλό να σημειώνει 6 πόντους. Για τους Athens Bucks 7 πόντους έβαλε ο Μιχάλης Ζώταλης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Brazzerzz Beachterzz ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και με τους Χαμηλό, Ζώτο και Ευσταθόπουλο να ηγούνται στην επίθεση, έτρεξαν ένα επί μέρους 20-9 και προηγήθηκαν με 13, 51-38. Για την ομάδα του Γκορίτσα 6 πόντους έβαλε ο Φώτης Σπυριδώνης.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Βασίλη Δημητριάδη, διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμα που είχε και πανηγύρισε την 5η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στην Development League, αφού κέρδισε και τους Bucks με 66-57. Η ομάδα του Γκορίτσα πάλεψε μέχρι το τέλος για το ματς, αλλά οι πολλές της απουσίες ήταν καθοριστικές.