01/12/2023
SKG Bugs 20 17 20 21 - 78 -
The Toy Men 11 13 13 20 - 57 -

Κυνηγάνε την πρωτιά οι SKG Bugs!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακές στιγμές από τους παίκτες. Οι Τασιούλας, Βοσκάκης και Αθανασιάδης των SKG Bugs έδειξαν τη δυναμική τους στο γήπεδο, καταφέρνοντας να αντιμετωπίσουν τους αντιπάλους τους με εξαιρετική δεξιοτεχνία. Οι καλές επιλογές στην επίθεση και η ασφαλής άμυνα έδωσαν στην ομάδα των SKG Bugs το προβάδισμα στο σκορ με 20-11 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Toy Men δεν έμειναν πίσω. Οι Κέδρος, Τσιάρας και Βαλκούμας, ανέλαβαν τον ρόλο των ηγετών και αντέδρασαν εντυπωσιακά. Οι επιθέσεις των Toy Men έγιναν πιο δυναμικές και αποτελεσματικές, με αποτέλεσμα το σκορ να γράφει 37-24 υπέρ των Bugs στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου.

Το τρίτο δεκαλέπτο ήταν μια περίοδος όπου οι SKG Bugs κυριάρχησαν απόλυτα. Οι Τασιούλας, Βοσκάκης και Αθανασιάδης συνεργάστηκαν αρμονικά, επιτυγχάνοντας εντυπωσιακά καλάθια και παρέχοντας εκπληκτικές ασίστ. Η άμυνα τους ήταν σχεδόν αδιαπέραστη, καταφέρνοντας να αυξήσουν τη διαφορά στο σκορ, που έκλεισε στο 57-37.

Το τέταρτο δεκαλέπτο αποτέλεσε το επικριτικό κεφάλαιο του αγώνα. Οι SKG Bugs συνέχισαν να δείχνουν υψηλό επίπεδο αγωνιστικής κλάσης, καταφέρνοντας να διατηρήσουν τον ρυθμό τους και να διευρύνουν τη διαφορά. Με τους Τασιούλα, Βοσκάκη και Αθανασιάδη να συνεχίζουν να ξεχωρίζουν, ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την απόλυτη νίκη των SKG Bugs με σκορ 78-57.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Βοσκάκης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 16 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Toy Men είναι ο Παύλος Κέδρος ο οποιός άγγιξε το Double Double με 20 πόντους και 9 ριμπάουντ.

SKG Bugs: Χρήστογλου 5 (1) , Αθανασιάδης 17 (3) , Τασιούλας 26 (2) , Παπαδόπουλος 7 , Βοσκάκης 16 , Μπούφος 7

The Toy Men: Βαλκούμας 14 (4) , Στράκαλης , Πάνος 6 , Πεϊκος 3 , Αλβανός , Κέδρος 20 (4) , Τσιάρας 14 (3)