07/11/2023
BEERWAUKEE BUCKS 12 10 15 19 - 56 -
ΟΙ ΜΑΕΣΤΡΟΙ 20 13 11 18 - 62 -

"Μαεστρική" εμφάνιση και επικράτηση κόντρα στους beerwaukee bucks

Σε μια αναμέτρηση με το πάθος να ξεχειλίζει και από τις δύο ομάδες, οι Μαέστροι κατάφεραν τελικά να πάρουν το ροζ φύλλο με 56-62.

Τις βάσεις φάνηκε να τις βάζουν από νωρίς, καθώς με την εντυπωσιακή τους ευστοχία έφτασαν αισίως τους 20 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, έναντι 12 των bucks. Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου, οι beerwaukee bucks εμφανίστηκαν πιο σοβαροί και κατάφεραν σιγά σιγά να ψαλιδίσουν την διαφορά. Έτσι, με ένα επιμέρους 15-11 μείωσαν στους 4 στο τέλος του ημιχρόνου (27-31).

Στο δεύτερο μέρος, οι τυπικά γηπεδούχοι θέλησαν να συνεχίσουν να μειώνουν όσο μπορούν, ενώ οι Μαέστροι να διατηρήσουν η και να μεγαλώσουν το ήδη υπάρχον προβάδισμα. Με τον Ευαγγελίδη να επιστρέφει μετά από έναν ελαφρύ τραυματισμό, το έργο των Μαέστρων γινόταν λίγο πιο εύκολο. Κατάφεραν, να στείλουν τη διαφορά στους 7 και από εκεί και πέρα οι bucks είχαν να ανέβουν ένα πολύ δύσκολο δρόμο ώστε να επιστρέψουν. Στην 4η και τελευταία περίοδο, ο Μπούμπαλης έκανε τα πάντα για να "γυρίσουν" στο ματς, όμως αυτό μόνο εύκολο δεν ήταν. Εν τέλει, με το σκορ του δεκαλέπτου να είναι στο 19-18, οι Μαέστροι πήραν μια αρκετά σημαντική νίκη για τη συνέχεια με 56-62.