23/11/2021
L' Ovelha Negra 8 9 12 10 - 39 -
Tsouvalia 17 10 11 18 - 56 -

Μαέστρος Σωτηρόπουλος, νίκη για τα Τσουβάλια!

Την 4η νίκη τους στον 1ο όμιλο της Development League πήραν τα Τσουβάλια που επικράτησαν με 56-39 της L' Ovelha Negra στο Μενίδι!

Με τρομερό ρυθμό ξεκίνησαν το παιχνίδι τα Τσουβάλια, που ήθελαν από την αρχή να επιβάλουν τον δικό τους ρυθμό στο ματς. Με μπροστάρη τον Κώστα Σωτηρόπουλο που σημείωσαν 10 πόντους οι «μπλε» προηγήθηκαν με 17-8 με το τέλος της περιόδου. Για την L’ Ovelha Negra, από 4 πόντους έβαλαν οι Λυμέρης και Τζουβελέκης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τα Τσουβάλια να ελέγχουν απόλυτα το παιχνίδι και να κρατούν διψήφια διαφορά. Το ημίχρονο έκλεισε στους 10 πόντους, 27-17. Για τα Τσουβάλια, 5 πόντους έβαλε ο Σωτηρόπουλος, ενώ για την L’ Ovelha Negra 4 o Τζουβελέκης.

Ιδιαίτερα καλή και αποφασισμένη να παλέψει για να γυρίσει το ματς, μπήκε στο τρίτο δεκάλεπτο η L’ Ovelha Negra που με μεγάλα σουτ των Καλούδη και Γρηγορόπουλου μείωσαν στους 9, 38-29. Για τα Τσουβάλια, αδιανόητα καλός ήταν ο Σωτηρόπουλος που έβαλε άλλους 5