19/04/2022
Old Firm BC 8 7 12 18 - 45 -
Mad Frogs 21 14 23 13 - 71 -

Master Mad Frogs!

Στην Master League θα αγωνίζονται τη νέα χρονιά οι Mad Frogs, αφού στο σημαντικότερο παιχνίδι της χρονιάς, επικράτησαν εύκολα των ουραγών Old Firm με 45-71. Η ομάδα του Καραμήτσου παρουσιάστηκε σοβαρή καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, παίρνοντας δικαιότατα τη νίκη.

Τις προθέσεις τους από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο έδειξαν οι «πράσινοι», αφού με πρωταγωνιστές τους Καραντζούνη, Στεργίου και Διονυσόπουλο προηγήθηκαν με 8-21, χτίζοντας έτσι από πολύ νωρίς διψήφια διαφορά. Με το… σταγονόμετρο σκόραραν οι Old Firm στην πρώτη περίοδο, με τους Λεμονιά και Ντραγκόντι να ξεχωρίζουν με την απόδοσή τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Τα «Βατράχια» όχι μόνο διατήρησαν το υπέρ τους προβάδισμα, αλλά το διεύρυναν κιόλας χάρη στα καλάθια των Καραντζούνη, Στεργίου, Κατσαρού και Τσάμου, με το σκορ να γίνεται 15-35 στο τέλος του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι όντας επηρεασμένοι από την εξέλιξη του παιχνιδιού, στηρίχθηκαν στις ατομικές ενέργειες των Μουγκαράκη και Λεμονιά, όμως έπρεπε να αλλάξουν πολλά στο παιχνίδι τους.

Με το πόδι κολλημένο στο… γκάζι και στην επανάληψη, οι Mad Frogs συνέχισαν να κυριαρχούν και στις δύο μεριές, μετατρέποντας την αναμέτρηση σε παράσταση για έναν ρόλο. Πρόσωπο του δεκαλέπτου ήταν ο ψηλός της ομάδας, Δαμιανός Τσάμπος, με δύο τρίποντα, ένω σημαντική ήταν και η συνεισφορά των Σαΐνη, Στεργίου και Αδαμόπουλου. Σκορ τρίτου δεκαλέπτου, 27-58.

Τυπική διαδικασία είχε το τελευταίο δεκάλεπτο, καθώς η διαφορά είχε ξεφύγει για τα κ