83
Lockers 15 16 26 12 - 69 -
Emoji 21 18 20 24 - 83 -

Μάχη με νικητές τους Emoji.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυναμικά. Οι Lockers προσπάθησαν να κερδίσουν τον έλεγχο του αγώνα με τους , Τερζάκη και Τσουματίδη, να επιδεικνύουν τις ατομικές τους ικανότητες. Ωστόσο, οι Emoji δεν έδειξαν να υποχωρούν, με τους Βάσκο κακ Δημητριάδη να εκτελούν αποτελεσματικά επιθέσεις και να προσφέρουν εξαιρετικές επιδόσεις στο παιχνίδι. Ο πρώτος γύρος ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 15-21 υπέρ των Emoji.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξίσου ανταγωνιστικό. Οι Lockers προσπάθησαν να αντισταθμίσουν την διαφορά και να πιέσουν τους αντιπάλους τους. Ο Αλεξανδρίδης συνέχισε να κυνηγάει κάθε ευκαιρία για τρίποντα και καλάθια, αλλά οι Emoji απέδειξαν την αμυντική τους δυναμική. Οι παίκτες των Emoji, Μουστάκης και Βογιατζής διατήρησαν την ψυχραιμία τους και επιδείκνυαν απίστευτη συνεργασία. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το δεύτερο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι 31-39 υπέρ των Emoji.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Lockers δεν ήταν διατεθειμένοι να παραδοθούν. Οι παίκτες πίεσαν τους Emoji σε κάθε ευκαιρία. Ωστόσο, οι Emoji παρέμειναν ανυπέρβλητοι. Οι Βάσκος, Μουστάκης, Βογιατζής και Δημητριάδης συνέχισαν να παρέχουν απίστευτα καλάθια και να δημιουργούν επιθέσεις με την ακρίβεια και την ταχύτητά τους. Οι δύο ομάδες πήγαν πολύ κοντά, αλλά το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 57-59 υπέρ των Emoji.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τις δύο ομάδες. Οι Lockers προσπάθησαν να αντιστρέψουν τον αγώνα και να κερδίσουν τη νίκη. Ωστόσο, οι Emoji απέδειξαν για μία ακόμη φορά την αξία τους οι οποίοι εκτέλεσαν απίστευτες επιθέσεις και κατάφεραν να διατηρήσουν τη διαφορά. Οι Lockers πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις, αλλά οι Emoji ήταν απλά ανυπέρβλητοι. Έτσι η νίκη πέρασε στα χέρια των Emoji με τελικό σκορ 69-83.

MVP του αγώνα ήταν ο Ηλίας Βάσκος ο οποίος έβαλε 22 πόντους και πήρε 4 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Lockers άξιος αναφοράς ήταν ο Γιώργος Τερζάκης ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 19 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Lockers: Τερζάκης 19(3), Μηνασίδης 4, Αλεξανδρίδης 13(1), Καντζαρίδης 6, Γεωργίου 3(1) , Τσουματίδης 13(3), Παππάς 11(1) , Σπύρου

Emoji: Μυτιληναίος 7, Δημητριάδης 14(2), Στεφανίδης 3, Ψάθας, Βάσκος 22(2) , Πουταχίδης 2, Βογιατζής 14, Κυρσανίδης 5, Μουστάκης 16(1)