74
Agxialos Legends 25 15 13 8 - 61 -
86ers 11 19 25 19 - 74 -

Με ανατροπή οι 86ers

Καταπληκτικά άρχισαν το παιχνίδι οι Agxialos Legends οι οποίοι κατάφεραν να περιορίσουν σε μεγάλο βαθμό τα επιθετικά ατού των φιλοξενούμενων με αποτέλεσμα να βρουν εύκολα καλάθια στο ανοικτό γήπεδο και κατάφεραν να κλείσουν την περίοδο προηγούμενοι με 25-11

Οι 86ers προσπάθησαν να βρουν λύσεις και στις δύο πλεύρες του παρκέ με σκοπό να μειώσουν την διαφορά. Ήρθαν κάποιες μικρές λύσεις οι οποίες ροκάνισαν την διαφορά με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 40-30

Η ολική αλλαγή του σκηνικού ήρθε στο τρίτο δεκάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον ρυθμό τους ιδιαίτερα στην επίθεση και βρήκαν περισσότερες λύσεις με αποτέλεσμα όχι μόνο να μειώσουν την διαφορά αλλά και να περάσουν μπροστά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 53-55

Με το μομέντουμ να έχει αλλάξει οριστικά χέρια οι 86ers βρήκαν κάποια μεγάλα σουτ τα οποία αύξησαν και άλλο την διαφορά. Οι Agxialos Legends δεν μπόρεσε να βάλει κάποια ελεύθερα σουτ που θα τους έδινε την ελπίδα για επιστροφή στο παιχνίδι με αποτέλεσμα οι 86ers να πανηγυρίσουν μια μεγάλη νίκη

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Γιώργος Μουτσέλης ο οποίος πέτυχε double-double με 17 πόντους και 14 ριμπάουντ

Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Θοδωρής Κωστακίδης με 26 πόντους και 12 ριμπάουντ

Agxialos Legends : Γιαχαναντζής 13(2),Ευαγγελίδης 2,Καραγκιαούρης 4, Κωστακίδης 26(3),Παπαστογιανίδης 8(2), Μαρκόπουλος 3(1),Ψάλτης, Πρωτογερόπουλος 5(1)

86ers:Γερολυμάτος 7, Μουτσέλης Μ.,Μουτσέλης Γ. 17,Παναγιωτίδης 9, Ρικούδης 14(2),Συμεωνίδης, Τροφίδης 27(3)